Forum Sokal  - historia i dzień dzisiejszy miasta i rejonu Strona Główna Sokal - historia i dzień dzisiejszy miasta i rejonu
Odwiedź Sokalszczyznę - rejon w województwie lwowskim
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LISTA ZAMORDOWANYCH W WOJEWÓDZTWIE LWOWSKIM

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sokal - historia i dzień dzisiejszy miasta i rejonu Strona Główna -> Historia i dzień dzisiejszy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tatiana
Administrator



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:06, 18 Maj 2007    Temat postu: LISTA ZAMORDOWANYCH W WOJEWÓDZTWIE LWOWSKIM

Cytat:
Film o Sokalu i okolicach na DVD dla Ciebie

"Sentymentalna podróż do krainy ojców"






Na filmie dvd (w wersji turystycznej) 70 minut poświęcone jest
zabytkom i rozmowom z Ukraińcami
na tematy historyczne w miejscowościach :
Sokal, Zabuże, Tartaków i Komarów.






Zobacz fragmenty filmu :
Sokal i okolice - 2007


Sokal k/Lwowa - intro do filmu:
http://rodowy.pl/video/sokal_intro.WMV

Sokal k/Lwowa -cerkiew pw. św.Piotra i Pawła:
http://rodowy.pl/video/cerkiew_pp.WMV

Zabuże k/Sokala - cerkiew pw. św. Michała Archanioła:
http://rodowy.pl/video/cerkiew_zab.WMV


~~~~~~~~~~~~~~

Koszt płyty DVD = 30 zł wraz z kosztami wysyłki

Zamówienia proszę składać pod adresem: ~
sokal2@wp.pl

lub telefonicznie: 94-340-60-06




@@@@@@@@@@@@@@@@


LISTA ZAMORDOWANYCH W WOJEWÓDZTWIE LWOWSKIM

Zawiera 4494 osób.

Listę, opracowaną przez Iwonę Łaptaszyńską sporządzono na podstawie książek:

* Stanisław Jastrzębski „Martyrologia polskiej ludności w województwie lwowskim w latach 1939-1947 zbrodnie popełnione przez nacjonalistów ukraińskich.”

* pismo "Na rubieży"


Nazwisko - Imię - Informacja dodatkowa - Lat - Data mordu - Miejscowość - Gmina - Powiat


Kachela Kazimierz - - 66 - X - Narol - Narol - Lubaczów
Kaczmarek Piotr - plut.WP z Lubaczowa - 40 - .08.41 - Niemstów - Cieszanów - Lubaczów
Kaczmarski Józef - sołtys - - 8/9.09.45 - Malawa - Bircza - Dobromil
Kaczmarz X - - - 19.03.46 - Maćkowice - Maćkowice - Przemyśl
Kaczor Jan - - 69 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kaczorowski Józef - ksiądz - - 9.02.1944 - Wołków - Dawidów - lwowski
Kaczynski Jacek - - 27 - 03.44 - Rusin - Waręż Miasto - Sokal
Kakaluk Dmytro - - - 46 - Korczmin - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kaliciński Marcin - - 73 - 12.04.44 - Hucisko - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Kaliciński Tadeusz - - 10 - 12.04.44 - Hucisko - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Kalicki Antoni - - 68 - 8.03.43 - Czelatyce - Prudnik - Jarosław
Kaliczak Józef - - 60 - 24.08.44 - Kłodno Wielkie - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Kalina Piotr - - 39 - 10.45 - Cieplice - Adamówka - Jarosław
Kalinowicz Bazyli - - - 19.0.44 - Rudka - Horyniec - Lubaczów
Kalinowicz Michał - - - 19.0.44 - Rudka - Horyniec - Lubaczów
Kalinowski Antoni - - - 28.04.45 - Wojtkowa - Wojtkowa - Dobromil
Kalinowski Jan - - - 28.04.45 - Wojtkowa - Wojtkowa - Dobromil
Kalinowski Stanisław - - - 28.04.45 - Wojtkowa - Wojtkowa - Dobromil
Kalisz Stanisław - syn Jana - - 9.05.47 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Kalisz Stanisław - milicjant - 22 - 9.05.47 - Łukawiec - Wielkie Oczy - Lubaczów
Kalita Jan - - 45 - 28/29.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kalita Michał - - 45 - 28/29.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kalita Piotr - - 18 - 28/29.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kalita Andrzej - - 42 - 12.04.45 - Maćkowice - Maćkowice - Przemyśl
Kałun Katarzyna - - 39 - 29.03.44 - Wola Wielka - Narol - Lubaczów
Kałun Tomasz - - 19 - 29.03.44 - Wola Wielka - Narol - Lubaczów
Kamieniec Stanisław - syn Michała - 40 - 18.08.46 - Cewków - Dzików Stary - Lubaczów
Kamieniecki Józef - - - 46 - Basznia Górna - Lubaczów - Lubaczów
Kaminowski Jacenty - - - 44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Kaminowski Piotr - - - 44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Kaminowski Władysław - - - 44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Kamińska Zofia - żona Jana - - 03.44 - Rusin - Waręż Miasto - Sokal
Kamińska X - córka Jana - 2m - 03.44 - Rusin - Waręż Miasto - Sokal
Kamiński Jan - - 25 - 03.44 - Rusin - Waręż Miasto - Sokal
Kamiński Paweł - brat Jana - - 03.44 - Rusin - Waręż Miasto - Sokal
Kanclerz Józef - kpr, synFeliksa - 24 - 24.07.47 - Jawornik Ruski - Żohatyn - Dobromil
Kania Magdalena - - - 44 - Miękisz Nowy - Laszki - Jarosław
Kania Stanisław - - - 44 - Miękisz Nowy - Laszki - Jarosław
Kania Franciszek - - 22 - 22/23.03.45 - Grąziowa - Wojtkowa - Dobromil
Kania Antoni - - 14 - 22/23.03.45 - Grąziowa - Wojtkowa - Dobromil
Kaniowski Józef - - 40 - 27.03.45 - Nielepkowice - Wiązownica - Jarosław
Kaniuk X - organista - - 11.43 - Bojanice - Bojanice - Sokal
Kański Sylwester - - 18 - 24/25.03.44 - Bełz - Bełz - Sokal
Kapel Władysław - - 35 - 15.11.43 - Staje - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kapłon Karol - - 55 - 8.03.43 - Rokietnica - Rokietnica - Jarosław
Kapryka Michał - - 68 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kaput Stanisław - plut.WP,syn Józefa - 19 - 15.09.45 - Oleszyce - Oleszyce - Lubaczów
Karabinowska Katarzyna - - 45 - 6.04.44 - Worochta - Bełz - Sokal
Karasz(a) Antoni - - - 11.06.45 - Ruska Wieś - Dubiecko - Przemyśl
Karaś Kazimierz - - 38 - 21.06.46 - Żohatyn - Żohatyn - Dobromil
Karawan Jan - żoł.AK - 20 - 42 - Leżachów - Sieniawa - Jarosław
Karbownik Tomasz - - - 05.44 - Ożomla - Ożomla Mala - Jaworów
Karczyński X - cała rodzina - - 1.05.45 - Dobra - Posada Górna - Sanok
Kardaś Stanisław - szer.WP - - 44/47 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Kardynał X - - - 12.04.45 - Mołodycz - Radawa - Jarosław
Karg Bajła - - 26 - 43/44 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Karnas Dominik - - - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Karnas Eugeniusz - - 10 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Karnas Stanisława - - 26 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Karolewicz Stefan - - - 05.44 - Ożomla - Ożomla Mala - Jaworów
Karp Jan - kpr. Syn Ignacego - 22 - 2.04.46 - Bircza - Bircza - Dobromil
Karp Antoni - syn Michała - - 1943/1944 - Biłka Królewska - Biłka Szlachecka - lwowski
Karsot X - małzeństwo - - 6/7.04.44 - Komarów - Tartaków Miasto - Sokal
Karuś Aniela - - 33 - 8.03.43 - Rokietnica - Rokietnica - Jarosław
Karuś X - - 4 - 8.03.43 - Rokietnica - Rokietnica - Jarosław
Karut Konstanty - - 20 - 15.10.45 - Krowica Hołodowska - Krowica Hołodowska - Lubaczów
Kasior Józef - - - 28.06.44 - Krasne - Adamówka - Jarosław
Kasperski Antoni - sekretarz gminy - - 1943 - Biłka Szlachecka - - lwowski
Kasprowicz Konstanty - - - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kasprowicz Zdzisław - - - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kasprowicz Marcin - - 30 - 44/45 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kasprzak Józef - gospodarz - - 1943/1944 - Biłka Królewska - Biłka Szlachecka - lwowski
Kasprzyk Michał - syn Jana i Anny - 40 - 11.44 - Rudawka - Bircza - Dobromil
Kasprzyszak Katarzyna - - 30 - 2.06.44 - Rumno - Komarno - Rudki
Kasprzyszak Antoni - syn Katarzyny - 2 - 2.06.44 - Rumno - Komarno - Rudki
Kasztelan Tekla - - - ? - Przysiółek Giblaki - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kaszycki Adam - - 38 - 06.47 - Śliwnica - Prałkowce - Przemyśl
Kaszycki Mieczysław - milicjant - 20 - 1.09.45 - Bełz - Bełz - Sokal
Katan Józef ? - - - 19.02.45 - Łapajówka - Wiązownica - Jarosław
Katan Andrzej - żoł.AK - 33 - 14.07.44 - Rudka - Sieniawa - Jarosław
Katan Jan - - 30 - 8.12.44 - Wiązownica - Wiązownica - Jarosław
Katan Wojciech - - 32 - 23.10.45 - Zalesie - Prałkowce - Przemyśl
Katz Berko - - - 10.01.43 - Basznia Dolna - Lubaczów - Lubaczów
Kawałko Antoni - syn Piotra - 14 - 07/10.44 - Rumno - Komarno - Rudki
Kazieńko(a) Karol - - 25 - 24.12.45 - Babice - Krzywcza - Przemyśl
Kazik Katarzyna - - 38 - 18.08.44 - Horyniec - Horyniec - Lubaczów
Kazik I Jan - - 82 - 18.08.44 - Nowiny Horynieckie - Nowiny Horynieckie - Lubaczów
Kazik I Anna - - 43 - 21.01.45 - Nowiny Horynieckie - Nowiny Horynieckie - Lubaczów
Kazik ii Jan - - - 18.08.44 - Nowiny Horynieckie - Nowiny Horynieckie - Lubaczów
Kazik II Anna - - 34 - 21.03.45 - Nowiny Horynieckie - Nowiny Horynieckie - Lubaczów
Kaznowski Stanisław - - - 12.04.44 - Hucisko - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Kędry Jan - żoł.BCh. - - 22.11.43 - Wola Wielka - Narol - Lubaczów
Kędzior Franciszek - popor.WP, syn Jana - 34 - 14.03.46 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kich Janina - - 7 - 14.05.44 - Łukawica - Narol - Lubaczów
Kicznik Władysław - plut.WP,syn Adama - 24 - 17.07.46 - Radawa - Radawa - Jarosław
Kida Franciszek - - - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kida Jan - - 74 - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kida Katarzyna - - - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kida Zofia - - 68 - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kida Anna - - 73 - 5.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kielar Michał - - 63 - 22/23.03.45 - Grąziowa - Wojtkowa - Dobromil
Kielar Mikołaj - - 34 - 22/23.03.45 - Grąziowa - Wojtkowa - Dobromil
Kielar Stefan - - - 18.03.45 - Jarosław - Jarosław - Jarosław
Kiełt Paulina - - 67 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Kieszkowski Kazimierz - kpr.syn Józefa - 25 - 24.07.47 - Jawornik Ruski - Żohatyn - Dobromil
Kijonka Piotr - - 44 - 22/23.03.45 - Grąziowa - Wojtkowa - Dobromil
Kilarecki Stanisław - - 19 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kimaj(a) Jakub - - - 44 - Królik Polski - Posada Górna - Sanok
Kinach(a) Jan - zarzadca majatku ziem. - - 02.44 - Dobraczyn - Krystynopol - Sokal
Kinal Stanisław - - 33 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kiresztura Józef - - - 03.44 - Chorobrów - Chorobrów - Sokal
Kiresztura Franciszek - - - 03.44 - Chorobrów - Chorobrów - Sokal
Kiresztura Henryk - - - 03.44 - Chorobrów - Chorobrów - Sokal
Kirzyk Zygmunt - syn Macieja i Anny - 57 - 3.04.45 - Piątkowa - Żohatyn - Dobromil
Kisiel Teodor - - - 45 - Radawa - Radawa - Jarosław
Kisielewicz Antoni - - - 3.05.41 - Koropuż - Hoszany - Rudki
Kisielewicz Piotr - - - 3.05.41 - Koropuż - Hoszany - Rudki
Kisielewicz Emil - syn Michała - 20 - 44 - Oleksięta-przysiółek Dublan - Dublany - Sambor
Kisielewicz Jan Karol - - 60 - 13.10.43 - Krystynopol - Krystynopol - Sokal
Kisielewicz Kazimierz - syn Jana - 22 - 13.10.43 - Krystynopol - Krystynopol - Sokal
Kisielewicz Ludwika - córka Jana - 20 - 13.10.43 - Krystynopol - Krystynopol - Sokal
Kisielewicz X - rodzina 4 osoby - - 11.44 - Krystynopol - Krystynopol - Sokal
Kisielewicz Izydor - - - 6.03.44 - Zawonie - Zawonie - Sokal
Kisielewicz Józef - - - 6.03.44 - Zawonie - Zawonie - Sokal
Kisielewicz Katarzyna - - 30 - 14.04.44 - Stanisłówka - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kisielewicz Bronisław - - - 03/04.44 - Strzemień - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kisielewicz Melania - - - 03/04.44 - Strzemień - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kisielewicz Maria - córka Melanii - - 03/04.44 - Strzemień - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kisielewicz Aniela - - - 03/04.44 - Strzemień - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kisz Stefan - - 43 - 06.41 - Bihale i Sople Górne - Wielkie Oczy - Lubaczów
Kisz Stefan - z Borchów - - .08.41 - Niemstów - Cieszanów - Lubaczów
Kiwacki Jan - - 86 - 45 - Wołoszcza - Wołoszcza - Drohobycz
Kiwacki Franciszek - - 26 - 45 - Wołoszcza - Wołoszcza - Drohobycz
kKapkowski X - małżeństwo - - 11.04.44 - Komarów - Tartaków Miasto - Sokal
Kleban Stanisław - - 66 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Klecko Franciszek - syn Jana - 30 - 44 - Oleksięta-przysiółek Dublan - Dublany - Sambor
Klemensiewicz Jan - - 32 - 28.08.44 - Zaleska Wola - Radymno - Jarosław
Kleryk X - - 17 - 27.10.45 - Tarnawka - Żohatyn - Dobromil
Klim(a) Iwan - - - 8.01.45 - Wetlina - Cisna - Lesko
Klimczak Tadeusz - - 24 - 9.08.47 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Klimek Michał - - - 07.45 - Łukowe - Łukowe - Lesko
Klimek X - matka Michała - - 07.45 - Łukowe - Łukowe - Lesko
Kluz Anna - - 46 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Kluz Marian - - 12 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Kładny Jan - - - 04.44 - Kupiczwola - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kładny Józef - - - 04.44 - Kupiczwola - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kładny Maria - - - 04.44 - Kupiczwola - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kładny Władysław - szewc - - 03/04.44 - Mosty Wielkie - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kłonowski Marian - Ksiądz - - 28.08.44 - Chlebowice Wielkie - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Kłopotowski Władysław - - 30 - 03/45 - Ulucz - Dydnia - Brzozów
Kłos Mieczysław - - 21 - 13.08.44 - Folwarki - Cieszanów - Lubaczów
Kłos Stanisław - - 22 - 13.08.44 - Folwarki - Cieszanów - Lubaczów
Kłysz Julian - - 17 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Kłysz Stanisław - - 13 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Kmicik Antoni - - - 28.06.44 - Krasne - Adamówka - Jarosław
Kmiecik Jan - z Zimnej Wody,kan. - 22 - 23.03.47 - Pawłowa - Adamówka - Jarosław
Kniziatko Ludwika - - 81 - 23.04.45 - Chotylub - Cieszanów - Lubaczów
Kobdas Adam - - 41 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kobiak Maria - - - 20.05.44 - Kowalówka - Cieszanów - Lubaczów
Kobiak Anna - - - 20.05.44 - Kowalówka - Cieszanów - Lubaczów
Kobiernik Jan - ur.1923 - - 39/46 - Oleszyce Stare - Oleszyce - Lubaczów
Kobiernik Stanisław - ur.1925 - - 39/46 - Oleszyce Stare - Oleszyce - Lubaczów
Kobiernik Stanisław - - 17 - 12.06.44 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kobiernik Jan - - 23 - 31.08.44 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kocan Sylwester - - - 11.44 - Obarzyn - Dydnia - Brzozów
Koch Adam - monter telefoniczny - 38 - 10.06.44 - Drohobycz - Drohobycz - Drohobycz
Kochan Katarzyna - - 42 - 16.06.46 - Mchawa - Baligród - Lesko
Kochan Stanisław - oraz 5 osób - - 9.08.44 - Basznia Górna - Lubaczów - Lubaczów
Kochan Katarzyna - żona Stanisława - - 9.08.44 - Basznia Górna - Lubaczów - Lubaczów
Kochan Michał - - 24 - 15.03.44 - Machnówek - Krystynopol - Sokal
Kochanowicz Maria - - 68 - 30.04/1.05.44 - Dobraczyn - Krystynopol - Sokal
Kochanowicz Michał - - 48 - 30.04/1.05.44 - Dobraczyn - Krystynopol - Sokal
Kochanowska Rozalia - - 70 - 04.44 - Kochanówka - Nahaczów - Jaworów
Kochanowski X - z Zatwarnicy - - 04.45 - Rajskie - Wołkowyja - Lesko
Kociołek Michał - - 16 - 5.08.44 - Łukawiec - Wielkie Oczy - Lubaczów
Kociołek Stanisław - - 44 - 5.08.44 - Łukawiec - Wielkie Oczy - Lubaczów
Kociołek Józef - - - 25.09.45 - Rokszyce - Olszany - Przemyśl
Kocol Eugeniusz - - 48 - 43 - Borysław - Borysław - Drohobycz
Kocula Józef - - - 43' - Nawaria - Nawaria - lwowski
Koczan Jan - - - 22.05.44 - Lipsko - Narol - Lubaczów
Koczan Edward - żoł.AK - - 21/22.05.44 - Narol - Narol - Lubaczów
Koczyk Maria - milicjantka z Birczy - 53 - 30.07.45 - Lipa - Bircza - Dobromil
Koczyk Stanisława - córka Marii - 23 - 30.07.45 - Lipa - Bircza - Dobromil
Kogut Maria - - 62 - 21.05.44 - Wola Wielka - Narol - Lubaczów
Kogut Józef - - 18 - 45 - Wola Wielka - Narol - Lubaczów
Kogut Franciszek - - 25 - 16.06.44 - Bełżec - Bełżec - Rawa Ruska
Kogut Joanna - - 3 - 16.06.44 - Bełżec - Bełżec - Rawa Ruska
Kohut Tadeusz - - 38 - 19.02.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kolanko (a) Franciszek - - 25 - 06.47 - Śliwnica - Prałkowce - Przemyśl
Kolano X - - - 27.01.43 - Prusinów - Bełz - Sokal
Kolasa Rozalia - - - 45 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Kolbuch X - - - 01.04.44 - Potylicz - Potylicz - Rawa Ruska
Kolonka Michał - - - 08.43 - Wolica Komarowa - Tartakow Miasto - Sokal
Kolonka X - syn Michała - - 08.43 - Wolica Komarowa - Tartakow Miasto - Sokal
Kolonka X - wnuk Michała - - 08.43 - Wolica Komarowa - Tartakow Miasto - Sokal
Koluch Bronisław - - 17 - 14.03.45 - Krystynopol - Krystynopol - Sokal
Kołcz Tadeusz - syn Stanisława - 22 - 17.03.45 - Bircza - Bircza - Dobromil
Kołcz Wiktor - syn Stanisława - 20 - 17.03.45 - Jasienica Sufczyńska - Bircza - Dobromil
Kołcz Ignacy - - 34 - 8.03.43 - Rokietnica - Rokietnica - Jarosław
Kołodziej Jan - - 44 - 44 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Kołodziej Józef - - - 19.0.44 - Rudka - Horyniec - Lubaczów
Kołotko Aleksander - - - 45/47 - Bircza - Bircza - Dobromil
Konarska Maria - - 18 - 01.44 - Kłodno Wielkie - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Konarski Michał - - 35 - 24.08.44 - Kłodno Wielkie - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Konasiewicz X - - - 44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Konasiewicz X - - - 44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Kondraciuk Paweł - żoł.AK - 20 - 06.44 - Kadłubiska - Narol - Lubaczów
Kondracka Katarzyna - - 62 - 15.05.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Kondras Stanisław - z Zalesia - - 3.04.44 - Sucha Wola/osiedle Kozaki - Oleszyce - Lubaczów
Kondyjowski Z. - z Sanoka - - 7.07.45 - Szczawne - Szczawne - Sanok
Konieczna Julia - - 47 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Konieczna Maria - - - 03.44 - Szutowa - Szutowa - Jaworów
Konieczny Stanisław - - 23 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Konieczny X - z rodziny 5 osób - - 44 - Drohomyśl - Nahaczów - Jaworów
Konieczny X - z rodziny 8 osób - - 05.44 - Ożomla - Ożomla Mala - Jaworów
Konopacki Franciszek - - - 4/5.10.45 - Sielnica - Dubiecko - Przemyśl
Konopka Andrzej - - 29 - 1.04.44 - Lipowiec - Nahaczów - Jaworów
Konopka Michał - brat Andrzeja - - 1.04.44 - Lipowiec - Nahaczów - Jaworów
Konopka Teodor - - 37 - 9.01.46 - Szczutków - Lubaczów - Lubaczów
Koń Michał - - - 44 - Surochów - Jarosław - Jarosław
Kończuk Jacek - - - 11.04.44 - Komarów - Tartaków Miasto - Sokal
Kończuk X - żona Jacka i 2 dzieci - - 11.04.44 - Komarów - Tartaków Miasto - Sokal
Kończylo Józef - milicjant - 35 - 29.03.45 - Łowcza - Narol - Lubaczów
Kopacz Antoni - - 38 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kopciuch Marcin - - 37 - 44 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Kopciuch Michał - - - 08.41 - Lisie Jamy - Lubaczów - Lubaczów
Kopciuch Stanisław - - - 08.41 - Lisie Jamy - Lubaczów - Lubaczów
Kopciuch X - - - 4.04.44 - Lisie Jamy - Lubaczów - Lubaczów
Kopciuch Julian - - - 04.44 - Łowcza - Narol - Lubaczów
Kopciuch Jan (Michał) - - 60 - 06.44 - Majdan Lipowiecki - Wielkie Oczy - Lubaczów
Kopciuch Marin - - - 19.0.44 - Rudka - Horyniec - Lubaczów
Kopciuch Michał - - - 19.0.44 - Rudka - Horyniec - Lubaczów
Kopciuch Bronisław - - 21 - 02.45 - Szczutków - Lubaczów - Lubaczów
Kopciuch Paweł - syn Józefa - 23 - 23.09.46 - Ułazów - Dzików Stary - Lubaczów
Kopciuch Stanisław - syn Jana - 19 - 23.09.46 - Ułazów - Dzików Stary - Lubaczów
Kopciuch Władysław - syn Szczepana - 19 - 23.09.46 - Ułazów - Dzików Stary - Lubaczów
Kopciuch Józef - - - 44 - Żuków-Kosobudy - Cieszanów - Lubaczów
Kopczacka Tekla - - 18 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kopczacka Katarzyna - - 70 - 44/45 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kopczacki Piotr - - 17 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kopczacki Piotr - - 76 - 44/45 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kopczyk Władysław - - 24 - 16/17.04.46 - Krzywcza - Krzywcza - Przemyśl
Kopczyński Piotr - - 39 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kopczyński Władyslaw - - 19 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kopeć Józef - ks.parafia Borownica - - 07.44 - Dylągowa - Dynów - Brzozów
Kopeć Józef - ksiądz - 32 - 12.07.44 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Kopicha Bazyli - syn Dymitra - 10 - 45 - Werchrata-wieś, osiedle Mrzygłody - Horyniec - Lubaczów
Kopicha Dymitr - - 65 - 45 - Werchrata-wieś, osiedle Mrzygłody - Horyniec - Lubaczów
Kopicha Paraskiewia - - 63 - 45 - Werchrata-wieś, osiedle Mrzygłody - Horyniec - Lubaczów
Kopiniak Jan - - 77 - 25.04.44 - Tymce - Lubaczów - Lubaczów
Kopiniak Jan - - 77 - 11.04.44 - Wólka Krowicka - Lubaczów - Lubaczów
Koptyra Władysław - rzeżnik z Oleszyc - 26 - .08.41 - Niemstów - Cieszanów - Lubaczów
Korczak Janina - córka - 19 - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Korczak Zofia - córka - 21 - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Korczak ? - żona - - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Korczak ? - - 50 - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Korczak ? - - 70 - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Kordas Stanisław - - 34 - 31.03.44 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kordas Maria - - 60 - 27/28.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kordylak Jan - plut. - 36 - 16.12.46 - Laszki - Laszki - Jarosław
Korkulewicz Władysław - - - 10.01.45 - Żuzel - Bełz - Sokal
Korlatowicz Roman - - 35 - 8.12.45 - Radymno - Radymno - Jarosław
Kornaba Tadeusz - - 17 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kornafel Józef - - 39 - 27.03.45 - Zalesie-przysiółek - Oleszyce - Lubaczów
Kornaga Jan - - 41 - 23.04.45 - Chotylub - Cieszanów - Lubaczów
Kornaga Anna - - 42 - 23.04.45 - Chotylub - Cieszanów - Lubaczów
Kornaga Józef - - - 09.46 - Chotylub - Cieszanów - Lubaczów
Kornaga Ewa - - - 15.08.44 - Dąbrowa i Kornagi. - Lubaczów - Lubaczów
Kornaga Katarzyna - córka Józefa - 40 - 15.08.44 - Dąbrowa i Kornagi. - Lubaczów - Lubaczów
Kornaga Maria - - 31 - 15.08.44 - Dąbrowa i Kornagi. - Lubaczów - Lubaczów
Kornaga Michał - syn Błazeja - 47 - 15.08.44 - Dąbrowa i Kornagi. - Lubaczów - Lubaczów
Kornaga Piotr - milicjant - 24 - 10.05.45 - Dzików Stary - Dzików Stary - Lubaczów
Kornatel Józef - syn Marcina - 41 - 27/28.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Korniat Mikołaj - syn Dmytra - - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Korostyńska Stefania - żona Józefa - - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Korostyńska X - córka Józefa - 6 - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Korostyński X - syn Józefa - 3 - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Korowski X - rodzice i 3 synów - - 03.44 - Chorobrów - Chorobrów - Sokal
Korsal Ignacy - - 15 - 21/22.05.44 - Narol - Narol - Lubaczów
Kosiak Mikołaj - - - 45/46 - Radenice - Pnikut - Mościska
Kosiba X - rodzina 5 osób - - 30.04/1.05.44 - Dobraczyn - Krystynopol - Sokal
Kosior Marcin - - - 8.07.44 - Krasne - Adamówka - Jarosław
Kosior Anna - - - 9.08.44 - Podlesie - Baszna Dolna - Lubaczów
Kosior Antoni - - - 9.08.44 - Podlesie - Baszna Dolna - Lubaczów
Kosior Maria - z d. Cisek - - 9.08.44 - Podlesie - Baszna Dolna - Lubaczów
Kosior Stanisław - - - 9.08.44 - Podlesie - Baszna Dolna - Lubaczów
Koss Józef - - 30 - 07.44 - Komarno - Komarno - Rudki
Kossak Józef - - 16 - 21.05.44 - Wola Wielka - Narol - Lubaczów
Kossal Józef - - 15 - 20.04.44 - Dębiny - Narol - Lubaczów
Kostecki Jan - - - 12.04.44 - Hucisko - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Kostecki Michał - lesniczy - 35 - 44 - Nowe Sioło - Nowe Sioło - Lubaczów
Kostkiewicz Jan - - 76 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Kostkiewicz Apolonia - - 29 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Kostkiewicz Jan - - 5 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Kostrzycki Władysław - - - 9.06.43 - Płazów - Narol - Lubaczów
Kostyk Anna - - 20 - 16.06.44 - Bełżec - Bełżec - Rawa Ruska
Koszalik Eliasz - - - .08.41 - Niemstów - Cieszanów - Lubaczów
Koszeliński Michał - - - 12.04.44 - Hucisko - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Koszeliński Jan - syn Michala - - 12.04.44 - Hucisko - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Koszeliński Józef - - - 12.04.44 - Hucisko - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Koszycki Mieczysław - - 23 - 24/25.03.44 - Bełz - Bełz - Sokal
Koszyk X - wójt - - 04.44 - Lipniki - Twierdza - Mościska
Kościów Edward - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kościów Olek - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kościów Helena - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kościów Stefania - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kość Stanisław - z Rokietnicy - - 13.08.45 - Maćkowice - Maćkowice - Przemyśl
Kot Józef - - 44 - 45 - Ujkowice - Maćkowice - Przemyśl
Kot Bronisław - - 25 - 27/29.04.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Kot Jan - - 80 - 27/29.04.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Kot Maria - - 60 - 27/29.04.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Kot Michał - - 60 - 27/29.04.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Kotowic Jan - żoł.BCh. - - 22.11.43 - Wola Wielka - Narol - Lubaczów
Kotowicz - - - 19.01.45 - Sufczyna - Bircza - Dobromil
Kotowicz Maria - - 64 - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kotowicz Teofil - - 65 - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kowacki X - x osób - - 8/9.04.44 - Wołoszcza - Wołoszcza - Drohobycz
Kowal Władysław - - - 45 - Piątkowa - Żohatyn - Dobromil
Kowal Andrzej - - 44 - 16.11.44 - Schodnica - Kropiwnik Nowy - Drohobycz
Kowal Jan - - 45 - 20.04.45 - Leżachów - Sieniawa - Jarosław
Kowal Iwan - student - - 46 - Korczmin - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kowal Agnieszka - - - 6.03.44 - Zawonie - Zawonie - Sokal
Kowalczyk Jan - - 19 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kowalewicz Michał - - 40 - 02.44 - Wola Wysocka - Wola Wysocka - Żółkiew
Kowalik X - - - 08.41 - Lisie Jamy - Lubaczów - Lubaczów
Kowalik Stefania - - 37 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kowalik Władysław - - 4 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kowalska Józefa - - 72 - 25.05.44 - Folwarki - Cieszanów - Lubaczów
Kowalska ? - zona Michała - - 194- - Sokolniki - Sokolniki - lwowski
Kowalski Bronisław - - 48 - 28.08.44 - Zaleska Wola - Radymno - Jarosław
Kowalski Michał - milicjant - 22 - 26.12.43 - Basznia Dolna - Lubaczów - Lubaczów
Kowalski Michał - - 38 - 14.04.45 - Dachnów - Cieszanów - Lubaczów
Kowalski Antoni - z Rudnik - - 03.44 - Arłamowska Wola - Twierdza - Mościska
Kowalski Ludwik - - - 03/04.44 - Mosty Wielkie - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kowalski Michał - - - 194- - Sokolniki - Sokolniki - lwowski
Koza Wojciech - - 54 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kozak Julia - matka Kseni - 80 - - Hermanów - Biłka Szlachecka - lwowski
Kozak Ksenia - - - 45' - Hermanów - Biłka Szlachecka - lwowski
Kozar Jan - - - 45 - Michałówka - Radymno - Jarosław
Kozicka Aleksandra - - 50 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Kozicka Kazimiera - córka gajowego - 11 - 24.07.44 - Oleszyce Stare - Oleszyce - Lubaczów
Kozicka Danuta - - 6 - 10.10.44 - Zabiała - Oleszyce - Lubaczów
Kozicki Bronisław - - 40 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Koziej Jan - - 22 - 04.45 - Futory - Oleszyce - Lubaczów
Koziej Jan - - 37 - 04.45 - Futory - Oleszyce - Lubaczów
Kozimor Jan - syn Tomasza - 30 - 18.03.45 - Piątkowa - Żohatyn - Dobromil
Kozimór Stefan - milicjant - - 45 - Bircza - Bircza - Dobromil
Kozioł X - z Laszek - 17 - 45 - Łazy k/Radymna - Radymno - Jarosław
Kozłowski X - - - 08.44 - Ulucz - Dydnia - Brzozów
Kozłowski Jan - - 47 - 03/45 - Ulucz - Dydnia - Brzozów
Kozłowski Antoni - - - 10.09.46 - Witryłów - Dydnia - Brzozów
Kozłowski Józef - chor. Syn Stanisława - 24 - 2.04.46 - Bircza - Bircza - Dobromil
Kozłowski Jan - - 45 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Kozłowski Józef - - 44 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Kozłowski Franciszek - - 25 - 24/25.03.44 - Bełz - Bełz - Sokal
Kozomor Stanisław - - - 13.03.46 - Tarnawka - Żohatyn - Dobromil
Kraczkowski Bronisław - - 17 - 24.08.44 - Kłodno Wielkie - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Kraczkowski Jan - - 44 - 24.08.44 - Kłodno Wielkie - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Kraczkowski Piotr - - 12 - 24.08.44 - Kłodno Wielkie - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Krajewska Maria - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Krajewska Maria II - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Krajewska X - żona Mikołaja - - 47 - Średnia - Krzywcza - Przemyśl
Krajewski Marian - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kramarz X - z rodziną - - 18.01.45 - Tworylne - Wołkowyja - Lesko
Krasiczynski X - - - 27.01.43 - Prusinów - Bełz - Sokal
Krasiński Kazimierz - - - 45/47 - Bircza - Bircza - Dobromil
Krasowski Jerzy - żoł.WP, syn Albina - 37 - 09.45 - Krasiczyn - Prałkowce - Przemyśl
Krawczuk X - - - 30.04/1.05.44 - Dobraczyn - Krystynopol - Sokal
Krawiak - - - 27.10.44 - Ulucz - Dydnia - Brzozów
Krawiec Karol - cieśla - 43 - 7.06.44 - Krościenko - Ustrzyki Dolne - Dobromil
Krawiec Anna - z d. Łaszkiewicz - 35 - 7.06.44 - Krościenko - Ustrzyki Dolne - Dobromil
Krawiec Walerian - syn Karola - 6 - 7.06.44 - Krościenko - Ustrzyki Dolne - Dobromil
Krawiec Tadeusz - syn Władysława - 14 - 7.06.44 - Krościenko - Ustrzyki Dolne - Dobromil
Krawiec Aniela - - 70 - 31.03.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Krawiec Ludwik - - 40 - 31.03.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Krebzdak Julia - - - 18.08.46 - Wola Michowa - Wola Michowa - Lesko
Kremer Franciszek - - 41 - 20.01.45 - Schodnica - Kropiwnik Nowy - Drohobycz
Krowiak Michał - - 72 - 03/45 - Ulucz - Dydnia - Brzozów
Krowiak Piotr - - 40 - 03/45 - Ulucz - Dydnia - Brzozów
Król Ludwika - - - 45 - Piątkowa - Żohatyn - Dobromil
Król Kazimierz - - - 27.10.45 - Tarnawka - Żohatyn - Dobromil
Król mikołaj - soltys - - 14.01.46 - Jarosław - Jarosław - Jarosław
Król Mikołaj - - 40 - 45 - Czerce - Sieniawa - Jarosław
Król Kazimierz - szer.WP - - 44/47 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Król Kazimierz - szer.WP,syn Jana - 23 - 11.04.45 - Bałaje - Bałaje - Lubaczów
Król Karol - ppor.z 40pal9DP - 20 - 26.07.45 - Kobylnica Ruska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Król Jan - - 25 - 04.44 - Bachów - Krzywcza - Przemyśl
Król Zofia - - 41 - 22.07.46 - Bachów - Krzywcza - Przemyśl
Król Jan - - 44 - 28.03.45 - Śliwnica - Prałkowce - Przemyśl
Król Władysław - - 17 - 28.03.45 - Śliwnica - Prałkowce - Przemyśl
Król Apolonia - - 53 - 28.03.45 - Śliwnica - Prałkowce - Przemyśl
Król Henryk - - 45 - 44/45 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Król Katarzyna - - 34 - 30.04/1.05.44 - Dobraczyn - Krystynopol - Sokal
Król Kazimierz - - 48 - 5.10.45 - Krystynopol - Krystynopol - Sokal
Królikowska Łucja - - 25 - 8.03.43 - Rokietnica - Rokietnica - Jarosław
Królikowski Antoni - - 27 - 8.03.43 - Rokietnica - Rokietnica - Jarosław
Kruczko Stefan - - - 45 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Kruczko X - - - 45 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Kruczko X - córka - - 45 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Kruk Michał - - - 28.10.46 - Borowa Góra - Lubaczów - Lubaczów
Kruk Władysław - - 35 - 07.44 - Komarno - Komarno - Rudki
Krupa Michał - - - 45 - Wietlin - Laszki - Jarosław
Krupnik X - małzeństwo z synem - - 43 - Kulików - Kulików - Żółkiew
Krupski Piotr - syn Piotra i Marii - 40 - 28/29.04.45 - Darowice - Hermanowice - Przemyśl
Kryl X - z rodziny 4 osoby - - 44 - Drohomyśl - Nahaczów - Jaworów
Krymska Aniela - żona Antoniego - 39 - 10.08.1941 - Zimna Woda - Zimna Woda - lwowski
Krymski Antoni - inwalida - 42 - 10.08.1941 - Zimna Woda - Zimna Woda - lwowski
Kryszak Czesława - - - 45 - Piątkowa - Żohatyn - Dobromil
Krzanowski Antoni - - - 45 - Ryszkowa Wola - Wiązownica - Jarosław
Krzych Michał - milicjant - 23 - 28.02.45 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
krzych Stanisław - milicjant - 43 - 21.04.45 - Horyniec - Horyniec - Lubaczów
Krzych Agnieszka - - 70 - 18.08.44 - Nowiny Horynieckie - Nowiny Horynieckie - Lubaczów
Krzych Barbara - - 58 - 18.08.44 - Nowiny Horynieckie - Nowiny Horynieckie - Lubaczów
Krzych X - syn Józefa - 8 - 18.08.44 - Nowiny Horynieckie - Nowiny Horynieckie - Lubaczów
Krzych X - córka Józefa - 9 - 18.08.44 - Nowiny Horynieckie - Nowiny Horynieckie - Lubaczów
Krzych Michał - milicjant - 23 - 27.04.45 - Nowiny Horynieckie - Nowiny Horynieckie - Lubaczów
Krzysztof Jan - - - 03/04.44 - Mosty Wielkie - Mosty Wielkie - Żółkiew
Krzyszych Edward - - - 9.06.43 - Płazów - Narol - Lubaczów
Krzyszych Józef - - - 9.06.43 - Płazów - Narol - Lubaczów
Krzyś Stanisław - - 32 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Krzyś Halina - - 55 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Krzyś Stefania - - 15 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Krzyśko Paulina - corka Michała - 14 - 16/17. 11.1944 - Mikłaszów - Biłka Szlachecka - lwowski
Krzyśko Stanislawa - corka Michala - 12 - 16/17. 11.1944 - Mikłaszów - Biłka Szlachecka - lwowski
Kuba X - żoł. - 24 - 11.43 - Żółtańce - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Kubach Stanisław - - 18 - 16.04.45 - Manasterz - Wiązownica - Jarosław
Kubach Jan - - - 16.04.45 - Manasterz - Wiązownica - Jarosław
Kubajewski Bronislaw - brat Jana z Łanów - - 26.07.1944 - Siemianówka - Nawaria - lwowski
Kubajewski Jan - z Łanów - - 26.07.1944 - Siemianówka - Nawaria - lwowski
Kubiszyn Rozalia - z Wolki Krowickiej - - 15.08.44 - Dąbrowa i Kornagi. - Lubaczów - Lubaczów
Kubiszyn Janina - - 25 - 20.04.44 - Krowica Hołodowska - Krowica Hołodowska - Lubaczów
Kubiszyn Rozalia - - 36 - 44 - Krowica Hołodowska - Krowica Hołodowska - Lubaczów
Kubiszyn Jan - - - 25.04.44 - Tymce - Lubaczów - Lubaczów
Kubiszyn Rozalia - - - 15.08.44 - Tymce - Lubaczów - Lubaczów
Kubiszyn Jan - - - 11.04.44 - Wólka Krowicka - Lubaczów - Lubaczów
Kublas Jan - - - 04.44 - Chotylub - Cieszanów - Lubaczów
Kubów Paulina - zona Jana - - 3.04.1944 - Biłka Szlachecka - - lwowski
Kubów Wojciech - syn Bartlomieja - - 23.07.1944 - Biłka Szlachecka - - lwowski
Kuc Michał - - - 11.44 - Mołodycz - Radawa - Jarosław
Kuc X - żol.WP - - 18.05.46 - Jabłonki - Baligród - Lesko
Kuc Aniela - - 23 - 28/29.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kuc Rozalia - - 20 - 28/29.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kuc X - ojciec Anieli i Rozalii - - 28/29.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kuc (a) Jozef - - - 45 - Wołowe - Bóbrka - Bóbrka
Kuchar Dymitr - z Łukawca - - .08.41 - Niemstów - Cieszanów - Lubaczów
Kucharczuk Michał - - 65 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kucharczuk Katarzyna - - 62 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kucharczuk Kunegunda - - 60 - 44/45 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kucharska Ewa - wdowa - - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Kucharska Genowefa - córka - - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Kucharska Hania - córka - - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Kucharska Katarzyna - córka - - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Kucharski Włodzimierz - syn Jana - - 23.03.45 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Kucharski Włodzimierz - milicjant - 22 - 23.04.45 - Lubliniec Nowy - Cieszanów - Lubaczów
kucharski Stanisław - - 62 - 22/23.03.45 - Grąziowa - Wojtkowa - Dobromil
Kucharski ? - - - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Kucharz Maria - oraz 2 dzieci - - 18.01.45 - Tworylne - Wołkowyja - Lesko
Kuchta Konstanty - szer.syn Bolesława - 35 - 23.10.45 - Bircza - Bircza - Dobromil
Kuchta Franciszek - milicjant - 22 - 9.04.45 - Radawa - Radawa - Jarosław
Kuchta Andrzej - - - 45 - Radawa - Radawa - Jarosław
Kuchta Jan - szer.WP, syn Andrzeja - 22 - 14.03.46 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kuciapa Marian - szer.WP,syn Franciszka - 22 - 14.03.46 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Kucieja X - - 35 - 09.43 - Dzibułki - Dzibułki - Żółkiew
Kucieja X - żona - 40 - 09.43 - Dzibułki - Dzibułki - Żółkiew
Kucieja X - dziecko - 3 - 09.43 - Dzibułki - Dzibułki - Żółkiew
Kucieja X - dziecko - 1 - 09.43 - Dzibułki - Dzibułki - Żółkiew
Kucińska Maria - - - 2205.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kucińska Stanisława - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kucińska Zofia - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kucińska Sławka - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kuców Michał - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kuczkowska Michalina - - - 43 - Krasiczyn - Prałkowce - Przemyśl
Kuczkowska Janina - córka Michaliny - - 43 - Krasiczyn - Prałkowce - Przemyśl
Kuczkowski Józef - syn Michaliny - - 43 - Krasiczyn - Prałkowce - Przemyśl
Kuczkowski Stanisław - syn Michaliny - - 43 - Krasiczyn - Prałkowce - Przemyśl
Kudła Zofia - córka Wojciecha - 30 - 18.06.45 - Cewków - Dzików Stary - Lubaczów
Kudyba Józef - - 44 - 29.04.44 - Gorajec - Cieszanów - Lubaczów
Kudyba Tomasz - - 39 - 44 - Kowalówka - Cieszanów - Lubaczów
Kudyba Andrzej - milicjant - 35 - 25.03.45 - Łowcza - Narol - Lubaczów
Kudyba Jan - - 31 - 25.03.45 - Łowcza - Narol - Lubaczów
Kudyba Walenty - - - 06.44 - Płazów - Narol - Lubaczów
Kukiełka Jan - - - 9.06.43 - Płazów - Narol - Lubaczów
Kukiełka Z. - - - 9.06.43 - Płazów - Narol - Lubaczów
Kukiełka Edward - - 17 - 45 - Zabuże -przedmieście Sokala - - Sokal
Kuklin Antoni - - - 45/47 - Bircza - Bircza - Dobromil
Kulak Barbara - - 18 - 8.03.43 - Rokietnica - Rokietnica - Jarosław
Kulbina Janina - - 18 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Kulczycka X - - 48 - 45 - Nowe Sioło - Nowe Sioło - Lubaczów
Kulczycki Stanisław - - - 12.02.45 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Kulczycki Jan - - - 15.08.44 - Dąbrowa i Kornagi. - Lubaczów - Lubaczów
Kulczycki Stanisław - - 70 - 05.44 - Nowe Sioło - Nowe Sioło - Lubaczów
Kulczyński Stanisław - syn Józefa,żol.WP - 38 - 17.04.45 - Wiązownica - Wiązownica - Jarosław
Kulesza Stanisław - szer. Syn Pawła - 25 - 2.04.46 - Bircza - Bircza - Dobromil
Kulmatycki Rudolf - gajowy - - 24.07.45 - Budomierz - Krowica Hołodowska - Lubaczów
Kulon Katarzyna - - - 10/29.11.45 - Bircza Stara - Bircza - Dobromil
Kulpak Kazimierz - - 25 - 45 - Ryszkowa Wola - Wiązownica - Jarosław
Kuna Czesław - - 20 - 24.06.45 - Małkowice - Orly - Przemyśl
Kunach Franciszek - - 40 - 44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Kunach Marian - - 20 - 44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Kunach Łukasz - - - 44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Kunasiewicz Henryk - - - 44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Kunasiewicz Władysław - - - 44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Kunat Stefan - - - ? - Przysiółek Giblaki - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kunat Stefania - - - ? - Przysiółek Giblaki - Mosty Wielkie - Żółkiew
Kuncel Stefan - - 43 - 43 - Borowa Góra - Lubaczów - Lubaczów
Kurasz Piotr - syn Ignacego i Anny - 43 - 12.44 - Kotów - Żohatyn - Dobromil
Kurasz Kazimierz - - - 06.45 - Iskań - Dubiecko - Przemyśl
Kurasz Jan - sołtys - 53 - 4.08.45 - Sielnica - Dubiecko - Przemyśl
Kurdziel Józef - - 70 - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kurdziel Wojciech - - - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Kurdziel Wojciech - - 71 - X - Narol - Narol - Lubaczów
Kurdziel Mikołaj - - 68 - 27.06.44 - Oleszyce Stare - Oleszyce - Lubaczów
Kurdzielewicz Antoni - pracownik młyna - 15 - 43 - Czukiew - Horodyszcze - Sambor
Kurek Stanisław - - 32 - 44 - Dąbków (Felsendorf) - Cieszanów - Lubaczów
Kuricka Katarzyna - - 20 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kuricka Maria - - 40 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kurowski Stanisław - - 34 - 8.03.43 - Rokietnica - Rokietnica - Jarosław
Kurpiel Stefan - syn Anny - 30 - 08.46 - Dzików Nowy - Dzików Stary - Lubaczów
Kurpisz Józef - - 33 - 22.02.44 - Korczmin - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kurtiak Aniela - wdowa po Stefanie - 75 - 29.12.44 - Rudawka - Bircza - Dobromil
Kurtiak Zofia - córka Anieli - 35 - 29.12.44 - Rudawka - Bircza - Dobromil
Kurtiak Weronika - - 50 - 29.12.44 - Rudawka - Bircza - Dobromil
Kuryk Katarzyna - - - 20.02.45 - Krowica Hołodowska - Krowica Hołodowska - Lubaczów
Kurzacz Adam - - - 10.09.46 - Witryłów - Dydnia - Brzozów
Kus Stanisław - - 72 - 17/18.03.44 - Ulhówek - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Kusikiewicz Franciszek - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Kustrzycki Ludwik - - - 06.44 - Płazów - Narol - Lubaczów
Kusy Izydor - - - 19.0.44 - Rudka - Horyniec - Lubaczów
Kuś Jan - - - 21.04.44 - Pawłokoma - Dynów - Brzozów
Kuśmider Karolina - - - 1704.45 - Dynów - Dynów - Brzozów
Kuśnierz Józef - - - 10.44 - Wiązownica - Wiązownica - Jarosław
Kuzbica Władysław - - 24 - 16.09.47 - Średnia - Krzywcza - Przemyśl
Kużma X - - - 04.45 - Komańcza - Komańcza - Sanok
Kużma Stanisław - ppor.WP - 20 - 4.12.45 - Brusno Stare - Horyniec - Lubaczów
Kużminska Emilia - - 7 - 19.20.07.44 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Kużminski Jan - - - 08.46 - Leszczowate - Ropienka - Lesko
Kużmińska Janina - niemowlę - - 19.20.07.44 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Kużmińska Michalina - - 35 - 19.20.07.44 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Kużniacz Piotr - - - 06.44 - Sucha Wola/osiedle Kozaki - Oleszyce - Lubaczów
Kwaśnicki Władysław - syn Antoniego i Rozalii - 37 - 11.44 - Rudawka - Bircza - Dobromil
Kwaśnicki Stanisław - - 22 - 3.04.45 - Trzcianiec - Wojtkowa - Dobromil
Kwaśniewicz Józef - - 50 - 15.01.45 - Czukiew - Horodyszcze - Sambor
Kwaśniewicz Rozalia - żona Józefa - 38 - 15.01.45 - Czukiew - Horodyszcze - Sambor
Kwaśniewicz Aniela - córka Józefa - 17 - 15.01.45 - Czukiew - Horodyszcze - Sambor
Kwaśniewicz Jadwiga - córka Józefa - 14 - 15.01.45 - Czukiew - Horodyszcze - Sambor
Kwaśniewicz Józefa - córka Józefa - 10 - 15.01.45 - Czukiew - Horodyszcze - Sambor
Kwaśniewicz Jan - syn Józefa - 3 - 15.01.45 - Czukiew - Horodyszcze - Sambor
Kwaśniewski X - - - 12.04.45 - Dobra - Sieniawa - Jarosław
Kwaśny Stanisław - - 29 - 25.05.45 - Wola Krzywiecka - Krzywcza - Przemyśl
Kwaśny Bronisław - - 23 - 27.10.45 - Wola Krzywiecka - Krzywcza - Przemyśl
Kwaśny Piotr - - 29 - 27.10.45 - Wola Krzywiecka - Krzywcza - Przemyśl
Kwiatkowska Maria - - 70 - 6.04.44 - Worochta - Bełz - Sokal
Kwiatkowski Wilhelm - - 43 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Kwiatkowski Emil - - - 30.03.43 - Serednie Małe - Polana - Lesko
Kwiatosz Władysław - kpr WP - - 44/47 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Kwiatowicz Władysław - kpr. WP - - 23.03.45 - Lubliniec Stary - Cieszanów - Lubaczów
Kwieciński Piotr - - 47 - 16.04.45 - Manasterz - Wiązownica - Jarosław
Lachowicz Maria - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Lachowicz Jan - - - 01.04.44 - Potylicz - Potylicz - Rawa Ruska
Lachowski Wawrzyniec - - - 12.04.44 - Hucisko - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Lachowski X - - - 12.04.45 - Dobra - Sieniawa - Jarosław
Lasota Jan - żoł.AK - - 25.05.44 - Chlewiska- Majdan - Narol - Lubaczów
Lastawski Stanisław - - - 45/47 - Bircza - Bircza - Dobromil
Laszkiewicz Edward - syn Piotra - 29 - 12.07.45 - Bircza - Bircza - Dobromil
Laszkiewicz Edward - milicjant - - 45 - Bircza - Bircza - Dobromil
Laszkiewicz Edward - milicjant - 27 - 12.06.45 - Tarnawka - Żohatyn - Dobromil
Latawiec Franciszk - - 54 - 16.06.44 - Bełżec - Bełżec - Rawa Ruska
Latusek Józef - - - 31.07/1.08.45 - Hoczew - Hoczew - Lesko
Lechki Kazimierz - - 21 - 03.45 - Opaka - Podbuż - Drohobycz
Lef X - - 23 - 44 - Oleksięta-przysiółek Dublan - Dublany - Sambor
Lege Teodor - - - 22.11.45 - Stróże Wielkie - Olchowce - Sanok
Legeżyńska Anna - - 70/90 - 03/04.44 - Staje - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Legeżyńska Maria - - 19 - 03/04.44 - Staje - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Legeżyński Paweł - - 16 - 15.11.43 - Staje - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Legeżyński Piotr - - 33 - 15.11.43 - Staje - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Legeżyński Paweł - - 70 - 03/04.44 - Staje - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Leicht Józef - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Leicht Jan - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Leicht Franciszek - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Leicht Agata - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Leicht Zofia - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Leicht Marian - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Leicht Józefa - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Leicht Karolina - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Leja Rozalia - - 46 - 9.08.44 - Basznia Górna - Lubaczów - Lubaczów
Leja Eugenia - - - 9.08.44 - Podlesie - Baszna Dolna - Lubaczów
Leja Maria - - - 9.08.44 - Podlesie - Baszna Dolna - Lubaczów
Lekki Kazimierz - - 19 - 21.06.46 - Żohatyn - Żohatyn - Dobromil
Lełyk Antoni - - 20 - 43 - Białogóra - Białogóra - Gródek Jagielloński
Lenart Józef - milicjant - 23 - 6.05.45 - Cieplice - Adamówka - Jarosław
Lenart X - dyr..szkoły - - 06.41 - Chyrów - Chyrów - Sambor
Lenkiewicz Józef - plut.WP,syn Wiktora - 25 - 24.06.46 - Kupna - Krzywcza - Przemyśl
Lentowicz Jan - - - 08.41 - Dąbrowa i Kornagi. - Lubaczów - Lubaczów
Lentowicz Jan - - 35 - 15.08.44 - Dąbrowa i Kornagi. - Lubaczów - Lubaczów
Lentowicz Rozalia - - 57 - 15.08.44 - Dąbrowa i Kornagi. - Lubaczów - Lubaczów
Lentowicz Jan - z Kornagi - - .08.41 - Niemstów - Cieszanów - Lubaczów
Lentowicz Stanisław - - 37 - 44 - Żuków-Kosobudy - Cieszanów - Lubaczów
Lenus Ewa - - - 23.05.46 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Leontonowicz Stanisław - - - 30.11.44 - Werchrata - Werchrata - Lubaczów
Lepczyk Romuald - - - 45/47 - Bircza - Bircza - Dobromil
Lesiak Michał - - 46 - 31.03.44 - Wólka Żmijowska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Lesiak Teodora - - 33 - 31.03.44 - Wólka Żmijowska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Leszczyńska Aleksandra - - - 03/04.44 - Staje - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Leszczyński Ryszard - z Białegostoku, kpr - 22 - 25.11.46 - Pawłowa - Adamówka - Jarosław
Leszczyński Władysław - - - 14.11.45 - Zboiska - Bukowsko - Sanok
Leszczyszyn Józef - - - 18.05.45 - Wołkowyja - Wołkowyja - Lesko
Leśkiewicz x - 5 osób - - 05.43 - Krościenko - Ustrzyki Dolne - Dobromil
Lewandowski Stanisław - szer. syn Józefa - 23 - 24.07.47 - Jawornik Ruski - Żohatyn - Dobromil
Lewandowski Zygmunt - - 24 - 31.03.46 - Narol - Narol - Lubaczów
Lewandowski X - weterynarz - 45 - 13.10.43 - Krystynopol - Krystynopol - Sokal
Lewiarz Józef - - - 45/47 - Reczpol - Krzywcza - Przemyśl
Lewicka Maria - - - 11.04.44 - Komarów - Tartaków Miasto - Sokal
Lewicki Andrzej - oraz 2 dzieci - - 44 - Gorajec - Cieszanów - Lubaczów
Lewicki Jan - - - 44 - Gorajec - Cieszanów - Lubaczów
Lewinski Stefan - - 29 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Lewka (Lewek) Jan - - - 44 - Kobylnica Wołoska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Leżański Franciszek - - - 45 - Sielnica/Łączki - Dubiecko - Przemyśl
Liberówna X - z Lubaczowa - - .08.41 - Niemstów - Cieszanów - Lubaczów
Lichacz Anna - ur.1881 - - 39/46 - Oleszyce Stare - Oleszyce - Lubaczów
Lichacz Katarzyna - ur.1897 - - 39/46 - Oleszyce Stare - Oleszyce - Lubaczów
Lichacz Katarzyna - córka Franciszka - 40 - 28/29.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Lichacz Katarzyna - córka Jana - 6 - 28/29.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Lichacz Maria - - 65 - 28/29.03.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Lichacz Iwan - - - 06.44 - Sucha Wola/osiedle Kozaki - Oleszyce - Lubaczów
Lichacz Wasyl - - - 06.44 - Sucha Wola/osiedle Kozaki - Oleszyce - Lubaczów
Lichołat Andrzej - milicjant - 31 - 19.04.45 - Wiązownica - Wiązownica - Jarosław
Lichołat Szczepan - sołtys - - 9.04.45 - Zaradawa - Radawa - Jarosław
Lichota Maria - - 42 - 3.05.45 - Manasterz - Wiązownica - Jarosław
Lichota Michał - - 72 - 26.05.45 - Manasterz - Wiązownica - Jarosław
Lichota Szczepan - - 33 - 7.04.45 - Zaradawa - Radawa - Jarosław
Ligeja Andrzej - - - 41 - Krasiczyn - Prałkowce - Przemyśl
Linczowski Jan - syn Stanisława - 21 - 31.07.45 - Bircza - Bircza - Dobromil
Linder Zbigniew - - 20 - 04.44 - Krakowiec - Krakowiec - Jaworów
Linkiewicz Józef - milicjant - - 26.06.46 - Bircza - Bircza - Dobromil
Lipski Jan - żoł.BCh - 24 - 10.10.43 - Kłodno Wielkie - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Lipski Jan - - 25 - 11.42 - Żółtańce - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Lis Maria - - 28 - 47 - Dzików Nowy - Dzików Stary - Lubaczów
Lis Stefan - - - 45 - Wietlin - Laszki - Jarosław
Lisik Wilhelm - - - 26.07.1944 - Siemianówka - Nawaria - lwowski
Lisowska Anastazja - żona Stanisława - - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Lisowska X - córka Stanisława - - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Lisowska X - córka Stanisława - - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Lisowska Katarzyna - z d.Łabiszów - 80 - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Lisowska Maria - - - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Lisowski Stanisław - - - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Lisowski Julian - - - 30.04.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Lisowski Marcin - - 56 - 5.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Lisowski Józef - szewc z Lubaczowa - - .08.41 - Niemstów - Cieszanów - Lubaczów
Listkiewicz Maria - - - 30.04(7.05)44 - Kowalówka - Cieszanów - Lubaczów
Listkiewicz Rozalia - - - 30.04(7.05)44 - Kowalówka - Cieszanów - Lubaczów
Literowicz Józef - - 40 - 31.03.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Literowicz Władysław - - 12 - 31.03.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Litertowicz Tomasz - - - 44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Litkowiec Andrzej - - - 9.06.43 - Płazów - Narol - Lubaczów
Litwiński Stanisław - - 48 - 19.20.07.44 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Loda Rozalia - - 40 - 19.20.07.44 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Lomber Julian - - 23 - 12.04.45 - Narol - Narol - Lubaczów
Lorek Filip - - 40 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Lorek Stanisław - - 36 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Lorek Likieria - - 23 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Lorek Gabriel - - 45 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Lorek Maria - - 40 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Lorek Jakub - - 41 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Lorek Franciszek - - 42 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Lorek Gabriel - - 64 - 15.03.44 - Machnówek - Krystynopol - Sokal
Lorek Jan - - 24 - 15.03.44 - Machnówek - Krystynopol - Sokal
Lorek Likieria - - 25 - 15.03.44 - Machnówek - Krystynopol - Sokal
Lorek Stanisław - - 43 - 15.03.44 - Machnówek - Krystynopol - Sokal
Lorek I Jan - - 40 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Lorek II Jan - - 24 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Lorenc Władysław - plut. - - 09.39 - Schodnica - Kropiwnik Nowy - Drohobycz
Lorenc Józef - - 49 - 31.03.44 - Wólka Żmijowska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Lorenowicz Marcin - - 76 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorenowicz Anna - - 75 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorenowicz Władysław - - 34 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorenowicz Anna - - 31 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorenowicz Ludwika - - 7 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorenowicz Julia - - 34 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorenowicz Franciszka - - 67 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorenowicz Stanisław - - 26 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorenowicz Bronisław - - 24 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorenowicz Józef - - 2 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Lorka(Lorek) Artur - kierownik szkoły - - 20/21.02.44 - Szutowa - Szutowa - Jaworów
Lów Herman - - 26 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Luber X - - - 45 - Piątkowa - Żohatyn - Dobromil
Luber X - żona - - 45 - Piątkowa - Żohatyn - Dobromil
Luber X - córka - - 45 - Piątkowa - Żohatyn - Dobromil
Lubieński Antoni - - - 29.05.45 - Trzcianiec - Wojtkowa - Dobromil
Lubycka Maria - - 31 - 45 - Horyniec - Horyniec - Lubaczów
Lubycka Stefania - - 25 - 45 - Polanka Horyniecka - Horyniec - Lubaczów
Luty Piotr - - - 04.44 - Kupiczwola - Mosty Wielkie - Żółkiew
Luty X - - - 04.44 - Kupiczwola - Mosty Wielkie - Żółkiew
Łaba Leontyna - - 34 - 44/45 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łabaj Franciszek - - 23 - 16/17.04.46 - Krzywcza - Krzywcza - Przemyśl
Łabiak Jakub - - 70 - 8.03.44 - Kniesioło - Strzeliska Nowe - Bóbrka
Łabiak Katarzyna - - 21 - 8.03.44 - Kniesioło - Strzeliska Nowe - Bóbrka
Łabiak Michał - - - 8.03.44 - Kniesioło - Strzeliska Nowe - Bóbrka
Łabiak Jewdocha - - - 8.03.44 - Kniesioło - Strzeliska Nowe - Bóbrka
Łabiak Bronisława - - 30 - 08.44 - Kniesioło - Strzeliska Nowe - Bóbrka
Łabiak Jakub - - 60 - 08.44 - Kniesioło - Strzeliska Nowe - Bóbrka
Łabocha Jan - szer.WP - - 16.07.45 - Oleszyce - Oleszyce - Lubaczów
Łacna X - córka Józefa - - 5.04.45 - Kropiwnik Stary - Kropiwnik Nowy - Drohobycz
Łacny Tadeusz - - 22 - 30.03.45 - Kropiwnik Stary - Kropiwnik Nowy - Drohobycz
Łacny Józef - - - 5.04.45 - Kropiwnik Stary - Kropiwnik Nowy - Drohobycz
Łacny Karolina - żona Józefa - - 5.04.45 - Kropiwnik Stary - Kropiwnik Nowy - Drohobycz
Łacny Tadeusz - syn Józefa - - 5.04.45 - Kropiwnik Stary - Kropiwnik Nowy - Drohobycz
Łacny Bronisław - syn Józefa - - 5.04.45 - Kropiwnik Stary - Kropiwnik Nowy - Drohobycz
Łagodzki Jozef - - - 08.1944 - Grzęda - Malechów - lwowski
Łagowski Jan - - 70 - 44/45 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łakomy Andrzej - - - 06.44 - Chotylub - Cieszanów - Lubaczów
Łanda Józefa - - 48 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Łanda Leon - - 15 - 7.03.43 - Kaszyce - Radymno - Jarosław
Łaszkiewicz Anna - z d.Hackenberg - 74 - 7.06.44 - Krościenko - Ustrzyki Dolne - Dobromil
Łaszkiewicz Maria - córka Anny - 42 - 7.06.44 - Krościenko - Ustrzyki Dolne - Dobromil
Łaszkiewicz Jerzy - syn Marii - 2 - 7.06.44 - Krościenko - Ustrzyki Dolne - Dobromil
Łaszkiewicz Jadwiga - córka Anny - 30 - 7.06.44 - Krościenko - Ustrzyki Dolne - Dobromil
Łąkowska Pelagia - - 65 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łąkowski Bartłomiej - - 50 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łąkowski Jakub - - 18 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łąkowski Stanisław - - 17 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łepcio Teodor - - 45 - 15.04.45 - Lisie Jamy - Lubaczów - Lubaczów
Łoch(a) Józef - - 12 - 4/5.10.45 - Pawłokoma - Dynów - Brzozów
Łojka Stanisław - - 29 - 8.03.43 - Czelatyce - Prudnik - Jarosław
Łomaga Agata - z d. Bomersbach - - 10.43 - Przystań - Butyny - Żółkiew
Łopatowski Józef - - 35 - 20.04.45 - Leżachów - Sieniawa - Jarosław
Łopuch Jan - - - 22.08.46 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Łopuch Anastazja - - - 22.08.46 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Łopuch X - córka Jana - - 22.08.46 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Łoszczyca X - - - 45 - Terka - Wołkowyja - Lesko
Łoś Piotr - - 65 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łoś Walentyna - - 70 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łoś Maria - - 39 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łoś Bronisława - - 3 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łoś Agnieszka - - 28 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łoś Franciszka - - 2 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Łpuszański Józef - - 37 - 07/10.44 - Rumno - Komarno - Rudki
Łubiński Jan - - 63 - 6.07.44 - Baligród - Baligród - Lesko
Łuczkiewicz Marian - - - 24/25.03.44 - Bełz - Bełz - Sokal
Łuczyna Stefan - - - 05.44 - Ożomla - Ożomla Mala - Jaworów
Łuczyna Anna - - - 05.44 - Ożomla - Ożomla Mala - Jaworów
Łuczyna X - syn Stefana - - 05.44 - Ożomla - Ożomla Mala - Jaworów
Łuczyszyn Władysław - syn Jana - 21 - 19.12.46 - Chotyniec - Gnojnice - Jaworów
Łuczyszyn X - syn Władysława - - - Chotyniec - Gnojnice - Jaworów
Łukasiewicz Piotr - kierownik szkoły - 55 - 08.41 - Opaka - Oleszyce - Lubaczów
Łukasiewicz Józef - - - 4.08.45 - Sielnica - Dubiecko - Przemyśl
Łukaszczyński Stanisław - - - 1945 - Czarnuszowice - Biłka Szlachecka - lwowski
Łukaszewska Zofia - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Łukaszewska Maria - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Łukaszewska Bronisława - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Łukaszewska Maria II - - - 22.05.44 - Bryńce Zagórne - Sokołówka - Bóbrka
Łukawski Józef - - 21 - 02.45 - Kłodno Wielkie - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Łupicki Marcin - - - 43 - Szpilczyna - Bóbrka - Bóbrka
Łużny Jan - - - 05.44 - Ożomla - Ożomla Mala - Jaworów
Macała Adam - st.szer. - - 30.05.46 - Dzików Stary - Dzików Stary - Lubaczów
Macedoński X - - - 14/15.04.46 - Płonna - Szczawne - Sanok
Macefko Józef - - 37 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Machlowska Stefania - - - 03/04.44 - Mosty Wielkie - Mosty Wielkie - Żółkiew
Machlowski Michał - - - 03/04.44 - Mosty Wielkie - Mosty Wielkie - Żółkiew
Machulak Czesław - szer. WP - - 44/47 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Maciałek Jan - - 21 - 01.44 - Piwoda - Wiązownica - Jarosław
Maciąg Anna - z Narola - 37 - 27.04.44 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Maciąg Szczepan - - - 45 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Maciejewicz Józef - - 24 - 9.05.47 - Szczutków - Lubaczów - Lubaczów
Maciejewska X - żona lesniczego - - 05.45 - Lutowiska - Lutowiska - Lesko
Maciejko Józef - - - 04.44 - Chotylub - Cieszanów - Lubaczów
Maciejko Michał(Józef) - syn Mikołaja - 24 - 5.04.45 - Chotylub - Cieszanów - Lubaczów
Maciejko Józef - - - 3.05.44 - Cieszanów - Cieszanów - Lubaczów
Maciejko Katarzyna - z d.Nieckarz - - 04.44 - Gorajec - Cieszanów - Lubaczów
Maciejko Antoni - z Chotylubia - - .08.41 - Niemstów - Cieszanów - Lubaczów
Macikiewicz X - - - 01.43 - Dublany - Dublany - Sambor
Maciula Józef - milicjant - 21 - 28.02.45 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Maczonis Antoni - - - 45/47 - Bircza - Bircza - Dobromil
Maczuga Piotr - - - 10.04.45 - Mołodycz - Radawa - Jarosław
Maczuga Piotr - - 27 - 4.10.45 - Mołodycz - Radawa - Jarosław
Maczuga Anna - - - 45 - Surmaczówka - Laszki - Jarosław
Magdziak Anna - - 42 - 17.04.45 - Wiązownica - Wiązownica - Jarosław
Magoła X - - - 45 - Werchrata - Werchrata - Lubaczów
Maguła Michalina - - 48 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Maguła Józef - - 4 - 43/46 - Wasylów - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Majcher Wiktor - - 23 - 16/17.04.46 - Krzywcza - Krzywcza - Przemyśl
Majcher Władysław - - - 03/04.44 - Mosty Wielkie - Mosty Wielkie - Żółkiew
Majcher X - - 42 - 44 - Żółtańce - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Majcher Paulina - córka - 22 - 44 - Żółtańce - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Majcher Stefania - córka - 19 - 44 - Żółtańce - Kłodno Wielkie - Żółkiew
Majdan Michał - - 32 - 10.08.44 - Radruż - Horyniec - Lubaczów
Majewska Agnieszka - córka Jana i Marii - 28 - 03.44 - Wolica - Mosty Wielkie - Żółkiew
Majewski Błazej - z Żukowa - - 44 - Kowalówka - Cieszanów - Lubaczów
Majewski I Franciszek - - 19 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Majewski II Franciszek - - 17 - 17/18.03.44 - Tarnoszyn - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Majger X - kowal - - 10/11.03.44 - Chlipie - Pnikut - Mościska
Majger Stanisława - żona koawla - - 10/11.03.44 - Chlipie - Pnikut - Mościska
Makarowski Andrzej - - 80 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Makowiak Antoni - - - 31.10.45 - Orelec - Łobozew - Lesko
Maksymiec Grzegorz - - - 45 - Brusno Nowe - Horyniec - Lubaczów
Malec Franciszek - - 39 - 9.08.44 - Basznia Górna - Lubaczów - Lubaczów
Malec Jak - żoł.AK - - 45 - Basznia Górna - Lubaczów - Lubaczów
Malec Władysław - - - 16.06.44 - Bełżec - Bełżec - Rawa Ruska
Malec Katarzyna - - - 16.06.44 - Bełżec - Bełżec - Rawa Ruska
Malina ? - organista - - 21.11.1943 - Malechów - Malechów - lwowski
Malinowska Agnieszka - - 35 - 03/04.44 - Staje - Tarnoszyn - Rawa Ruska
Malinowska Stefania - - 42 - 31.03.44 - Ostrów - Krystynopol - Sokal
Małecka Olga - - - 18.03.45 - Leszczawa Górna - Kużmina - Dobromil
Małek Piotr - - 31 - 15.07.44 - Polanka - Laszki - Jarosław
Małek Piotr - - 31 - 15.07.44 - Nowa Grobla - Oleszyce - Lubaczów
Małek Piotr - - 37 - 45 - Sucha Wola/osiedle Kozaki - Oleszyce - Lubaczów
Mambort Orlicki Wacław - starosta powiatu - - 5.03.45 - Brzozów - Brzozów - Brzozów
Mamczarz Weronika - - - 31.03.44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Mamczur Józef - żol.BCh. - 33 - 22.05.44 - Łukawiec - Wielkie Oczy - Lubaczów
Mamczura Andrzej - - - 27.04.44 - Szczerzec - Niemirów - Rawa Ruska
Mańkiewicz Stanisław - z Miękisza Nowego - - 44 - Czerniawka - Laszki - Jarosław
Maranowska Anna - - - 5.08.44 - Kochanówka - Nahaczów - Jaworów
Marchewicz Albin - - 55 - 04.44 - Krystynopol - Krystynopol - Sokal
Marciak Bronisław - żołnierz AK - - 45 - Charytany - Laszki - Jarosław
Marciak Eugeniusz - - - 45 - Michałówka - Radymno - Jarosław
Marciak Jerzy - - - 45 - Michałówka - Radymno - Jarosław
Marciak Katarzyna - - - 45 - Michałówka - Radymno - Jarosław
Marciak Piotr - - - 45 - Michałówka - Radymno - Jarosław
Marciak Stanisław - - - 45 - Michałówka - Radymno - Jarosław
Marciak Stanisława - - - 45 - Michałówka - Radymno - Jarosław
Marciak Wiktor - - - 45 - Michałówka - Radymno - Jarosław
Marciak Władysław - - - 45 - Michałówka - Radymno - Jarosław
Marciniak Stanisław - kapral WP - 28 - 44 - Łukawica - Narol - Lubaczów
Marcinków Antoni - synWojciecha - - 23.07.1944 - Biłka Szlachecka - - lwowski
Marciszyn X - - 19 - 07/10.44 - Rumno - Komarno - Rudki
Marczak Michał - - - 06.45 - Iskań - Dubiecko - Przemyśl
Marczak Maria - żona Michała - - 06.45 - Iskań - Dubiecko - Przemyśl
Marczewska Maria - - 70 - 31.01.44 - Madziarki - Krystynopol - Sokal
Marczewska Zifia - - 68 - 31.01.44 - Madziarki - Krystynopol - Sokal
Marczewski Mikołaj - - 70 - 31.01.44 - Madziarki - Krystynopol - Sokal
Marek Stanisław - oraz 2 dzieci - 55 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek Andrzej - oraz 2 synów 5 i 3 lata - - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek X - matka Andrzeja - 70 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek X - żona Andrzeja - 26 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek X - żona Franciszka - - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek Wojciech - - 65 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek X - zona Wojciecha - 63 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek Ludwik - syn Wojciecha - 35 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek Zofia - oraz dziecko 1 rok - 20 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek X - dziecko Ludwika - 6 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek X - dziecko Ludwika - 4 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek X - dziecko Ludwika - 2 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Marek X - żona Stanislawa - 50 - 07.04.44 - Pyszówka (Rehberg) - Szutowa - Jaworów
Markiel Stanisław - kierownik poczty - 33 - 2.10.44 - Chlebowice Wielkie - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Markiewicz Jan - - 32 - 21.05.44 - Zagrody - Zagrody - Lubaczów
Markiewicz Michał - - - 31.03.44 - Żabcze - Krystynopol - Sokal
Marks Józef - żoł.AK - - 04.44 - Potok Jaworowski( Fohlbach) - Wielkie Oczy - Lubaczów
Markuc Grzegorz - - - 45 - Zawóz - Wołkowyja - Lesko
Maroch(a) Jan - - 17 - 01.45 - Madziarki - Krystynopol - Sokal
Marszałek X - z rodziną - - 13.11.44 - Zatwarnica - Zatwarnica - Lesko
Martyniuk Dymitr - - - 12.07.46 - Terka - Wołkowyja - Lesko
Martyniuk Maria - - 29 - 25.02.44 - Dzików Stary - Dzików Stary - Lubaczów
Martynowicz Roman - - 20 - 06.47 - Śliwnica - Prałkowce - Przemyśl
Maruńczak ? - - 14 - 03.1944 - Hermanów - Biłka Szlachecka - lwowski
Masełko Stanisław - - 39 - 28.06.44 - Krasne - Adamówka - Jarosław
Masio Karol - - - 6.02.46 - Zagórz - Zagórz - Lesko
Maskiewicz Iwan - - - 45 - Lipina - Nahaczów - Jaworów
Masłyk ( a) Władysław - syn Piotra - - 17.03.46 - Orzechówka - Brzozów - Brzozów
Masnyk Jan - - - 29.03.46 - Huwniki - Nowosiólki Dydyńskie - Dobromil
Maszczak Stefan - - - 41 - Tworylne - Wołkowyja - Lesko
Maśkiewicz Iwan - - - 05.45 - Stare Sioło - Oleszyce - Lubaczów
Maślij Jerzy - - - 29.06.41 - Kobylnica Wołoska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Maślij Michał - - - 29.06.41 - Kobylnica Wołoska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Maślij Janina - - 10 - 19.20.07.44 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Maślij Ludwik - - 8 - 19.20.07.44 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Maślij Maria - - 30 - 19.20.07.44 - Wielkie Oczy - Wielkie Oczy - Lubaczów
Mateja Franciszek - chor.WP - - 4.12.45 - Brusno Stare - Horyniec - Lubaczów
Materna Jerzy - uczeń gimnazjum - 20 - 5.09.44 - Chodorów - Chodorów - Bóbrka
Mateusz Władysław - - - 45 - Mołodycz - Radawa - Jarosław
Mateusz Józef - - 34 - 8.03.43 - Rokietnica - Rokietnica - Jarosław
Matulewicz Teresa - - - 44 - Chlebowice Wielkie - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Matusz Piotr - - 44 - 17.04.45 - Wiązownica - Wiązownica - Jarosław
Matuszak Czesław - kpr.WP - - 44/47 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Matuszewska Janina - szer.WP, córka Bolesłwa - 23 - 24.10.46 - Dzików Nowy - Dzików Stary - Lubaczów
Matuszewski Stanisław - - - 12.04.44 - Hucisko - Chlebowice Wielkie - Bóbrka
Matuszewski Tadeusz - - - 45/47 - Bircza - Bircza - Dobromil
Matwiejec Józef - - - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Matwiejec Katarzyna - - - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Matwiejec Marcin - - - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Matwiejec Michał - - - 7/8.04.44 - Moosberg - Bruchnal - Jaworów
Matyk Jan - - 36 - 2.02.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Matyk Onufry - - 65 - 20.04.45 - Borownica - Żohatyn - Dobromil
Matysek Franciszek - - 35 - 44 r/20.06.46 - Orzechowce - Orzechowce - Przemyśl
Mazaj Stanisław - szer.WP - - 44/47 - Lubaczów - Lubaczów - Lubaczów
Mazepa Jakub - - 53 - 31.03.44 - Wólka Żmijowska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Mazepa Katarzyna - - - 31.03.44 - Wólka Żmijowska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Mazepa Stanisław - - 24 - 31.03.44 - Wólka Żmijowska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Mazepa Jakub - lub w Wólce Żmijowskiej - 53 - 1.04.44 - Żmijowiska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Mazepa Katarzyna - lub w Wólce Żmijowskiej - 49 - 1.04.44 - Żmijowiska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Mazepa Ludwik - - 22 - 1.04.44 - Żmijowiska - Wielkie Oczy - Lubaczów
Mazepa Stanisław - lub w Wólce Żmijowskiej - 20 - 1.04.44 - Żmijowiska - Wi


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hagart
Administrator



Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pią 10:24, 18 Maj 2007    Temat postu: Eksterminacja polskiej ludności

Eksterminacja polskiej ludności w powiatach wg województw:

Worsuń, Wygoda, Załawie) 30/25

Eksterminacja polskiej ludności w powiatach wg województw:

( Ujęto numery od 6- do 77 . Oznaczenie np. 30 /25 informuje , że w numerze 30 na stronie 25 jest dany artykuł )

Województwo Wołyńskie

Dubno, część 1, (Borzemiec - Boremiec, Chrobrowicze, Jałowicze, Jarosławicze, Horodnica Mała, Ledochówka, Łagodówka, Podhajce, Świrszczów, Targowica - miasto, wieś i kolonia, Wilmazów, Worsuń, Wygoda, Załawie) 30/25

Dubno, część 2, (Bilcze, Boremel, Chryniki, Ferma Tołpyżyńska, Kundziwola, Łysin, Łopawsze, Malów - Malewo, Niwy Złoczowieckie, Nowosiółki, Nowy Tok, Paszowa, Rusinowe Beresteczko, Smyków, Szybenna - Szyben, Tołpyżyn, Werbeń, Złoczówek) 43/32

Dubno, część 3,(Stołbiec , ) nr 57/11

Horochów, część 1, (Zagaje) 18/7

Horochów, część 2,(Pustomyty) nr72/47

Kostopol, część 1, (Lipniki) 8/20

Kostopol, część 2, (Borek, Butejki, Hipolitówka, Zastawie, Kamionka Stara, Ożgowo) 10/14

Kostopol, część 3, (Biczal, Głuboczanka, Kamionka, Medwedówka, Niemilia, Podsielecze) 11/4

Kostopol, część 4, (Antonówka, Bołdyn, Jezierce - Ozirce, Kudranka, Marcelówka, Rudnia Pohoryłowska) 12/27

Kostopol, część 5, (Górna Kolonia) 17/30

Kostopol, część 6, Zniszczone ślady polskości na Wołyniu (Annowola, Berezne, Bystrzyce, Derażne, Dermanka, Janowa Dolina, Huta Stepańska, Huta Stara, Kadobyszcze, Kazimierka, Kostopol, Lewacze, Ludwipol, Myszakówka, Mokwin, Małyńsk, Piłsudczyzna, Podłuże, Reginówka, Rudnia - Potaszna, Stepań, Wyrka) 19/6

Kostopol, część 7, (Mielnica Mała i Wielka, Stepań, Dworzec) 22/13

Kostopol, część 8, (Wyrka, Perespa, Siedlisko, Omelanka) 25/1

Kostopol, część 9, (Niemilia, Jasnobór, Bielczakowska) 47/28

Kostopol, część 10, (Małe Siedliszcze, Grudy, Annowola) 48/16

Kostopol, część 11 (Kolonia Bielczanowska) nr 56/54

Kostopol, część 12 (Rudna Łęczyńska ,Kolonia Bielczakowska , ) nr 57/17

Kostopol, część 13 ( Kolonia Bielczakowska , ) nr 59/39

Kowel, część 1, (Adamówka, Aleksandrówka - Holendry, Antonówka, Gruszówka, Piaseczno) 51/37

Krzemieniec, część 1, (Belinówka, Białozurka, Kołodno, Kozaczki) 38/35

Krzemieniec, część 2 cd. z nru 38, (Łanowce, Mołotków,Mościce, Orle Gniazdo, Wandżułów, Weteranówka, Witkowice, Wyszogródek - Wyżgródek) 40/26

Krzemieniec, część 3, (Bereźce, Borsz-czówka, Budki, Bodaki, Butyń, Chotowica, Chotówka, Chodkiewicze, Gaje, Katiurzyńce, Kinachowce, Krzywczyki, Kokorów Nowy i Stary, Komarówka, Krutniów, Korszyłówka, Leduchów, Łosiatyn, Łozy, Maniów, Narutowicze, Orłopol, Poczajów Nowy i Stary, Popowice, Rakowiec Czosnowski, Rostoki, Stary i Nowy Oleksiniec, Szpikołosy, Wiśniowiec Stary i Nowy, Wola Strzelecka, Wola Wilsona, Wolica, Zaleśce, Zołoby) 39/3

Krzemieniec, część 4 (Sosnówka , Brzezinka , Bołożówka , Chotówka , Szpikołosy , ) nr 57/16

Luboml, część 1, (Borki, Bereżce, Binduga, Czymkos, Jankowce, Kąty, Ostrówki, Terebejki, Wola Ostrowiecka, Zamłynie) 3/4

Luboml, część 2, (Ostrówki) 44/14

Luboml, część 3, (Wola Ostrowiecka) 46/30

Luboml, część 4, (Bereżce, Binduga, Borki, Czmykos, Horodno, Jagodzin, Jankowce, Kąty, Kupracze, Kuśniszcze I i II, Leśniaki, Luboml 49/48

Łuck, część 1, (Obórki) 24/36

Łuck, część 2, (Aleksandrówka, Adamówka, Anatolia, Andrzejówka, Bakowce, Chrobrów, Dębowa Karczma, Jeziorany Polskie) 30/17

Łuck, część 3, (Jeziorany Szlacheckie) 48/24

Łuck, część 4, (Kołki ,Majdan Komorowski ,Niesześć , Nieświcz , ) nr 67/15

Łuck , Część 5,(Skrucze , Zagajnik , Koszów , Białystok ,) nr 72/34

Łuck , część 6 (Dermanka , Klepaczów ,Wólka Kotowska ,) nr 76/32

Równe, część 1, (Czerteż - Wodnik, Daniczów, Hołyczówka, Hołownica, Józefówka, Józefin, Kopytów, Kobyla - Kobylja, Korzyść, Kozak, Korzec, Mezałowicze, Mikołajówka, Nowy Korzec, Rzeczeczyna - Rzeczeczyzna, Rzeczka, Zabara, Zawodnia) 46/50

Równe, część 2 ,(Buda Gruszewska ,Ceylówka ,Leonówka , ) nr 61/43

Sarny, część 1, (Brzezina, Chinocze, Choromce, Dąbrowa, Janówka, Osowik, Ostry Róg, Prurwa - Przerwa, Poroda - Porada, Stachówka, Włodzimierzec) 33-34/54

Sarny, część 2, (Aleksandrówka, Rudnia Lwa, Staryki, Budki Borowskie) 44/30

Sarny, część 3, (Okopy, Dołhań, Borowina, Kisorycze, Ostki, Karpiłówka, Wilcza Górka, Netreba) 46/41

Sarny, część 4,(Antonówka ,Piłsuty , Czakwa ,Czepce Wielkie i Małe , Janówka Topyn , Zosin, Dolhe , Romanówka ,Turowicze , Załomy ,Horodziec ( Horodec) ,Horodziec Podłużne i Korodziec Zarzece , Kolonia Hały <Kopaczówka ,Dębowa Góra ,Kołbanie , Kider , Krasna Górka , Kruszewo , Majdan ) nr.67/39

Sarny część 5 (Bielska Wola ,Jezierce , Konińsk ,Optowo , Serchów ,Trauguttówka ,Dąbrowica,Adolfów ,Antonin ,Biełasze (Bałasze), Bereżnica (Bereźnica) , Dabrowica , Hranie ,Kurasz ,Litwisk (Liwica , Litwisa )Moczuliszcze ,Niweck ,Ostrów ,Pracuki , Rudnia , Sochy ,Tryputnie (Tryputnia), Worobin ,Zaleszany (Zaliszanie ) , Zarzeczyca , nr 71/34

Sarny część 6 , (Sernikowa Niwa (Serniki, Semikowo) ,Kidry , Perespa , Dąbrowa , Parośla II (Porośl) ,struga , Sunia , Terebunia (Terebunie) , Romejki , Tutowicze ,Netreba(Nitreba) , Użanie , Berezówka , Wydymer ,Załawiszcze ,Giedrojciówka (Giedrojsiówka) ,Grabina , Perbejówka ,Setkówka , )73/26

Sarny część 6 , (Rafałówka , Czudla ( Czudel) , Józefówka , Police , Długie Pole , Rafałówka Stara wieś,Soszniki , Tur , Weretenicze , Wyrobki ,Osy Bród , Brzezina ( Brzezina Policka),Szymonisko , Zadąbrowie , Zeluck(Żołudzd)Duży (Wielki) i Mały) , Kolonia Parośla ,) nr.72/17

Włodzimierz Wołyński, część 1, (Gurów, Grabina, Marii Wola, Milatyn, Wielkie, Wygranka, Ziemlica) 50/41

Włodzimierz Wołyński, część 2, (Podrudzie, Barbarówka, Fiodorpol, Ludmilpol, Marcelówka, Mogilno, Olesk, Sielec, Stanisławów, Władynopol) 52/14

Włodzimierz Wołyński, część 3, ( Owadno ,) nr 56 /50

Zdołbunów, część 1, (Balarnia, Bór, Eliaszówka, Hurby, Kamienna Góra, Lachów, Majdańska Huta, Stójło, Tajkury, Zielony Dąb) 36/9



Województwo Lwowskie

(z którego wydzielono po wojnie zachodnie powiaty - Brzozów, Jarosław, Lesko, Lubaczów, Przemyśl, Sanok, częściowo Dobromil na nowe województwo rzeszowskie)

Brzozów, część 1, (Bachórz, Bartkówka, Chodorówka, Dąbrówka Starzeńska, Dylągowa, Dynów, Dydnia, Grabówka, Haczów, Hłudno, Hroszówka, Izdebki, Jabłonica Ruska, Końskie, Krzemienna, Niwistka, Nozdrzec, Obarzym, Poręby, Siedliska, Temeszów, Trześniów, Ulucz, Wara, Wola Wołodzka, Wołodź, Witryłów) 39/17




Bóbrka, część 1, (Borynicze, Bóbrka, Bryńce Zagórne, Brzozdowce, Chlebowice Wielkie, Chodorów, Hrusiatycze, Hucisko, Łany, Łopuszna, Mikołajów, Nowosielce, Repechów, Sokołówka, Suchodół, Wodniki) 23/11




Bóbrka, część 2, (Kniesioło, Borusów) 37/19




Bóbrka, część 3, (Bóbrka, Chlebowice Wielkie, Hucisko, Mikołajów, Nowosielce, Suchodół, Wodniki, Choderkowce, Huta Suchodolska, Huta Szczerzecka, Łanki Małe, Mostyszcze, Olchowiec, Podjarków, Siedliska, Stare Sioło, Strzeliska Nowe, Szpilczyna, Szołomyja, Wołowe) 52/28




Bóbrka, część 4 ,(Łopuszna , Repechów , Podjarków , Berteszów , Podmanasterz , Zaleśce )nr66/31




Bóbrka, część 5 ,(Jadwięgi ,Mełna ad Strzeliska Nowe ,Strzeliska Stare ,Sokołówka ,Hucisko , Brycze Zagórne )nr74/28




Dobromil, część 1, (Bircza, Bircza Stara, Błozew Górna, Borownica, 27/21




Drohobycz, część 1, (Borysław, Bystrzyca, Delawa, Drohobycz, Gaje Wyżne, Jasienica Solna, Kropiwnik Nowy i Stary, Łastówki, Majdan, Medenice, Opaka, Podbuż, Radelicz, Rychcice, Schodnica, Smólna, Stebnik, Stronna, Truskawiec, Wołoszcza) 38/17




Drohobycz, część 2 ,(Opaka ,Stebnik ,) nr 66/35




Drohobycz, część 3 ,(Drohobycz ,Borysław, Tustanowice , Bania Kotowska , Bilcze , Bolechowce , Bronica , Bystrzyca,Delawa, Dereżyce , Dobrohostów , Dobrowiany , Dołhe Medenickie , Dołhe Podbuskie , Gaje Niżne , Gaje Wyżne , Gassendorf , Horucko , Hruszów , Hubicze , Jasienica Solna, Kołpiec , Korośnica(Jasefsberg ) , Kropiwnik Nowy , Kropiwnik Stary , Krynica, Letnia , Lipice , Lipowiec , Lisznia , Litynia , Łastówki ,Łużek Dolny , Majdan , Manasterdereżycki , Manaster Liszniański ,Medenice , Michałowice , Modrycz ,Mraźnica , Nahujowice ,Niedźwiedzia , Nowa Wieś , Opaka, Opary, Orów , Poczajowice , Podbuż , Podmanasterek , Popiele , Rabczyce , Radelicz , Raniowice , Rolów , Równe , Rybnik , Rychcice , Saska Kameralna , Słońsko ,Smólna ,Solec , Staniła , Stara Wieś ,Stebnik ,Stronna , Śniatynka , Truskawiec , Tynów , Uliczno , Uniatycze , Uróż , Wacowice , Winniki , Wola Jakubowa , Wołoszcza , Wróblowice , Wypuczki , Załokieć , Zdzianna , ) nr77/43




Gródek Jagielloński, część 1, (Białogóra, Dobrostany, Doliniany, Janów Lwowski, Jamelno, Lelechówka, Lubień Wielki, Powitno, Żorniska) 20/8




Gródek Jagielloński, część 2, (Janów Lwowski, Bartatów, Białogóra, Dobrostany, Kiernica, Lubień Wielki, Majdan) 46/9




Jarosław, część 1, (Adamówka, Cetula, Cieplice, Czelatyce, Czerce, Dobcza, Dobra, Duńkowce, Grabowiec, Kaszyce, Laszki, Michałówka, Miękisz Nowy, Manasterz, Mołodycz, Wola Mołodecka, Nielepkowice, Nienowice, Radawa, Rokietnica, Ryszkowa Wola, Surmaczówka, Wiązownica, Zapałów, Zaradawa) 32/12




Jarosław, część 2, (Bobrówka, Czerwona Woda, Dybków, Kolonia Polska, Koniaczów, Krasne, Leżachów, Łapajówka, Makowisko, Majdan Sieniawski, Olchowa, Pawłowa, Piskorowice, Piwoda, Rudka, Sieniawa, Surochów, Sobiecin, Szówsko, Wietlin, Wysocko) 33-34/15




Jarosław, część 2, (Kaszyce , Czelatyce , Zaleska Wola ) nr 68/38




Jaworów, część 1, (Bruchnal, Czaplaki, Drohomyśl, Kobylnica Ruska i Wołoska, Lipowiec, Mielniki, Mużyłowice, Pyszówka - Rehberg, Szutowa, Wielkie Oczy, Wola Gnojnicka, Wulka Żmijowska, Żmijowiska) 17/26




Jaworów, część 2, (Bruchnal, Drohomyśl, Mużyłowice, Pyszówka - Rehberg, Szutowa, Bonów, Budzyń, Cetula, Chotyniec, Czerniława, Czerczyk, Czołhynie, Gnojnice, Huki, Jaworów, Kochanówka, Korczowa, Krakowiec, Lipina, Lubienie, Lipowiec, Lipowczyk - Lindenau, Młyny, Moosberg, Nahaczów, Nowiny, Olszanica, Ożomla, Rogoźno, Ruda Kochanowska, Szczepłoty, Wulka Rosnowska) 46/11




Lesko, część 1, (Bachlowa, Baligród) 22/17




Lesko, część 2, (Bereska, Brelików, Brzegi Dolne i Górne, Brzozowiec, Bystre, Bezmiechowa Górna i Dolna, Bóbrka, Bereżnica Wyżna, Buk, Chmiel, Choceń, Cisowiec, Cisna, Czarna, Czaszyn, Dwernik, Dołżyce, Habkowce, Hoczew, Górzanka, Jasień, Jabłonki, Jaworzec, Kalnica, Kamionki, Kiełczawa, Kołonice) 23/33




Lesko, część 3, (Kalnica, Krzywcze, Krościenko, Lesko, Leszczowate, Lisznia, Lutowiska, Łukawica, Łobozew, Łubne, Łukowe, Łupków, Manasterzec, Mchawa, Myczków, Myczkowce, Olszanica, Orelec, Polańczyk, Paszowa, Polana, Przysłup, Radziejowa, Rajskie, Rabe - gmina Czarna, Rabe - gmina Baligród, Ropienka, Roztoki Dolne, Równia, Rudenka, Serednie Małe, Smerek, Smolnik, Solina, Solinka, Stefkowa, Stężnica, Strubowiska, Sukowate, Średnia Wieś, Tarnawa Górna i Dolna, Terka, Tworylne, Uherce Mineralne, Ustianowa, Ustrzyki Dolne, Wańkowa, Wetlina, Wola Matiaszowa, Wola Michowa, Wola Górzańska, Wołkowyja, Wołosate, Zabrodzie, Zawadka, Zatwarnica, Zawóz, Żernica Wyżna, Żubracze) 29/22




Lesko, część 4, (Serednie Małe) 35/20




Lesko, część 5, (Serednie Małe) 40/31




Lubaczów, część 1, (Gmina Horyniec - Horyniec, Rudka, Brusno Nowe i Stare, Dziewięcierza, Nowiny Horynieckie, Podemszczyzna, Prusie, Polanka Horyniecka, Radruż, Świdnica Horyniecka, Werchrata, Wólka Horyniecka, gmina Narol - Narol wieś i osiedle Zagrody, Beniaszówka, Brzezinki, Chlewiska - Majdan, Dębiny, Huta Stara, Huta Złomy, Jacków Ogród Jędrzejówka, Kadłubiska, Lipisko, Łówcza, Łukawica, Płazów, Ruda Różaniecka, Wola Wielka) 7/14




Lubaczów, część 2, (Antoniki, Bałaje, Basznia Dolna i Górna, Bihale i Sople Górne, Borchów, Borowa Góra, Budomierz, Cetynia Hołodowska, Cewków, Chotylub, Cieszanów, Dachnów, Dąbków - Felsendorf, Dąbrowa - Kornagi, Dąbrówka, Dzików Nowy i Stary, Lebiedzie, Folwarki, Futory, Gorajec, Hruszów, Hurcze, Karolówka - Burgau, Kobylnica Ruska i Wołoska, Kowalówka, Krowica Hołodowska, Krowica Lasowa, Lipowiec, Lisie Jamy, Lubaczów, Lubliniec Nowy i Stary, Łukawiec, Majdan Lipowiecki, Miłków, Młodów, Moszczenica - Witki, Niemstów, Niwki, Nowa Grobla, Nowe Sioło, Oleszyce, Oleszyce Stare, Opaka, Ostrowiec, Podlesie, Potok Jaworski - Fohlbach, Stare Sioło, Sucha Wola, Skolin,Szczutków, Tymce, Ułazów, Wielkie Oczy, Wólka Krowicka, Wólka Żmijowska, Załuże, Żmijowiska, Żuków - Kosobudy) 11/8




Lubaczów, część 3,(Lipsko , kronica Hołodowska , ) nr 74/38




Lwów, część 1, (Barszczowice, Basiówka, Białohorszcze, Biłka Królewska, Biłka Szlachecka, Ceperów, Chrusno Nowe, Czarnuszowice, Czerepin, Czyszki, Czyżyków, Gaje, Grzęda, Hermanów, Hodowica, Jaryczów Nowy, Kościejów, Kozielniki, Krotoszyn, Kukizów,Łany, Malechów, Mikłaszów, Milatycze, Piaski, Podciemno, Polana, Podliski Wielkie, Pustomyty, Rakowiec, Rzęsna Polska, Rzęsna Ruska, Siemianówka, Sokolniki, Szczerzec, Tołszczów, Winniki, Wołków, Zarudce, Zimna Woda, Zubrza, Zuchorzyce, Żurawniki, Żydatycze) 43/1




Lwów ,Część 2 , (Siemianówka , Chrusno Stare ,Kukizów ,Łany , Piaski ,Pustomyty , Rakowiec , Tołszczów , Zimna Woda , Ostrów ,) nr 66/37




Mościska, część 1, (Arłamowska Wola, Balice, Chlipie, Dołhomościska, Husaków, Kalników, Krukienice, Królin, Lacka Wola, Lipniki, Malnowska Wola, Mościska, Myślatycze, Pakość, Pnikut, Podliski, Radenice, Radochońce, Rudniki, Rustaweczko, Sądowa Wisznia, Stojańce, Strzelczyska, Tamanowice, Trzcieniec, Wiszenka, Wołczyszczowice, Zawada) 40/33




Przemyśl część 1, (Babice, Bachów, Iskań, Krasiczyn, Krzywcza, Kupna, Mielnów, Polchowa, Rzeczpol, Sielnica, Śliwnica, Średnia, Wola Krzywiecka, Zalesie) 39/28




Przemyśl część 2 ,(Przemyśl ,Dubiecka , Krasiczyn , Zalesie , Kruhel Wielki ,Prałkowce ,Tarnawce , Bircza ,Boguszówka ,Brzeżawa , Brzuska , Huta Brzuska , Jasienica Suczyńska , Jawornik Ruski ,Korzeniec ,Kotów , Krajna , Kuźmina ,Leszczawa Dolna ,Leszczawa Górna , Lipa , Malawa ,Roztoka ,Rudawka Ad Bircza , Sufczyna ,Tarnawka ,Żohatyn . ) nr 64/40




Rawa Ruska, część 1, (Bełżec, Borowe, Bruckenthal, Fw. Byków, Dziewięcierz, Korczmin, Korczów, Niemirów, Potylicz, Radruż, Rzeczyca, Staje) 25/6




Rawa Ruska, część 2, (Szczepiatyn, Szczerzec, Tarnoszyn, Ulchówek, Wasylów, Werchrata) 27/37




Rawa Ruska, część 3 ,(Bełżec)) nr 73/37




Rudki, część 1, (Andryanów, Beńkowa Wisznia, Brzeziec, Buczały, Chłopy, Dołobów, Horożanna Wielka, Jasionów, Katerenice, Komarno, Koniuszki Królewskie, Koniuszki Tuligłowskie, Koniuszki Siemianowskie, Koropuż, Malinów, Michalewice, Mosty, Nowa Wieś, Nowosiółki Gościnne, Rudki, Rumno, Susułów, Tatarynów, Wistowce) 42/21




Sambor, część 1, (Baczyna, Bilinka Mała, Brześciany, Byków, Chyrów, Czukiew, Dorożów, Dublany, Felsztyn, Hordynia Rustykalna i Szlachecka, Kalinów - Keiserdorf, Kornałowice, Kranzberg, Kulczyce Rustykalne i Szlacheckie, Łanowice, Łąka Rustykalna i Szlachecka, Majnicz, Maksymowice, Nadyby, Nowoszyce, Olszanik, Radłowice, Rogóźno, Sambor, Sąsiadowice, Stary Sambor, Stara Sól, Straszewice, Strzałkowice, Strzelbice, Stupnica Polska, Uherce Zapłatyńskie, Wola Błażowska, Waniowice, Więckowice) 37/40




Sambor, część @, (Baczyna , Bilinka Mała , Brześciany , Czukiew , Dorożów , Dubiany , Felsztyn , Horynia Rustykalna, Horynia Szlachecka , Kranzberg , Łanowice , Łka Rustykalna ,Łąka Szlachecka , Majnicz , Nowoszyce , Olszanik , Sambor , Sasiadowice, Stary Sambor, Stara Sól , Straszewice , Strzelbice , Stupnica polska , Stupnica Ruska , Wola Błżowska Waniowice , Więckowice , Biskowice , Błażów , Czyszki , Mokszany , Neudorf , Pianowice , Polana , Sprynia Mała I Wielka , Torczynowice , Wojutycze ,) nr 74/29




Sanok, część 1, (Bukowsko, Hłomcza, Hołuczków, Jasiel, Jaśliska, Kamienne, Komańcza, Łodzina, Mrzygłód, Nowosielce) 40/21




Sokal, część 1, (Bełz, Bezejów, Chorobrów, Głuchów, Horodłowice, Komarów, Krystynopol, Leszczatów, Machnówek, Opólsko, Madziarski, Piwowszczyzna, Sawczyn, Siebieczów, Sokal, Szmitków, Starogród) 20/28




Sokal, część 2, (Ostrów) 22/28




Sokal, część 3, (Ostrów) 23/38




Sokal, część 4, ( Ostrów, Tartaków Miasto i Wieś, Waręż miasto i wieś, Wazów, Winniki, Wojsławice, Wolica Komarowa, Worochota, Zawonie, Żabcze, Żniatyń, Żużel, Konotopy) 25/23




Sokal, część 5, (Komarów, Krystynopol, Machnówek, Sokal, Dobraczyn, Nowy Dwór) 37/21




Sokal, część 6 ,(Sokal ,Chorobrów ,Dobraczyn,Krystynopol , Madziarki , Opulska , Waręż Miasto , Waręż Wieś , Wolica Komarowa , Bojanice , Wojsławice , Konotopy , Kościaszyn , Moszków , Nowy Dwór , Poturzyca , Prusinów , Sielec Bełzki ,Tuszków , Tudorkowice .Uhrynów , Żużel wykaz miejscowości według narodowości i ilości gospodarstw) nr 55/20




Sokal, część 7 (Boratyn , Parchacz , Rusin , Krystynopol , ) nr 58/29




Sokal, część 8(Leszczów ,Sokal , Zabuże , Moszków , Zawonie , ) nr 75/34




Turka, część 1, (Bachmatowate, Borynia, Dołżki - Dołżyk, Dniestrzyk Hołowiecki, Dydlowa, Dźwinacz Górny, Hołowiecko, Hołowsko, Ilnik, Komarniki, Łomna, Łokieć, Łopuszanka Lechniowa, Rozłucz, Rypiany, Sokolniki Górskie, Szandrowiec, Strzyłki, Tarnawa Niżna i Wyżna, Turka, Turze, Wołcze, Wysocka Wyżne, Zubrzyca) 38/27




Żółkiew, część 1, (Borowe, Butyny, Dworce, Dzibułki, Kłodno Wielkie, Krechów, Kulików, Kupiczwola, Majdan Polański, Mosty Wielkie, Niedźwiednia, Przystań, Rekliniec, Stanisłówka, Strzemień, Wiązowa, Wola Wysocka, Wolica, Żołtańce, Żółkiew) 36/20




Żółkiew, część 2, (Mosty Wielkie, Wolica) 39/45




Żółkiew, część 3 , (Żółkiew ,Kłodno Wielkie ,Lipina ,Mosty Wielkie ,Strzemień ,Wiązowa ,Żołtańce ) 65/37




Województwo Stanisławowskie




Dolina, część 1, (Bolechów, Broszniów - Osada, Czołhany, Dąbrowa, Debelówka, Dolina, Ilemnia, Krechowice, Łopianka, Maksymówka, Perehińsko, Raków, Rożniatów, Rypne, Swaryczów, Szerokie Pole, Wełdzirz) 29/1




Dolina, część 2,(Bolechów ,Broszniów - Osada, Czołhany,Dolina ,Krechowice , Maksynówka ,Perehińska ,Rożniatów ,Swaryczów ,Szerokie Pole ,Wełdzirz , Bubniszcze, Cerkowna,Hoszów ,Huziejów Nowy i Huziejów Stary ,Kniażołóka ,Mizuń Nowy i Mizuń Stary , Pacyków, Polanica, Roztoczki ,Strutyn Niżny i Strutyn Wyżny , Turza Wielka , Wygoda ,)nr62/10




Horodenka, część 1, (Czrnelica, Czerniatyn, Dąbki, Głuszków, Horodenka, Jasieniów Polny, Potoczyska) 29/11




Horodenka, część 2 (Horodenka , Michalcze , Obertyn , Raszków , Tyszkowce ,) nr 63/19




Kałusz, część 1, (Bereżnica Szlachecka, Dąbrowa, Dołha Wojniłowska, Dubowica, Kopanki, Landrestreu - Mazurowo, Podmichale, Perekosy, Pawlikówka, Serednie, Stefanówka, Tomaszowce, Wierzchnia, Zbora) 29/14




Kałusz, część 2, (Bereźnica Szlachecka, Dołha Wojniłowska, Kopanki, Podmichale, Landrestrau - Mazurów, Pawlikówka, Tomaszowce, Hołyń, Humenów, Kadobna, Kałusz, Mysłów, Nowica, Niegowce, Słoboda Równiańska, Uhrynów Stary i Nowy, Wojniłów, Wierzchnia) 46/23




Kałusz, część 3, (Dołha Wojniłowska ,Landrestrau-Mazurowo ,Pawlikówka ,Stańkowa ,Zawadka , ) nr 66/50




Kołomyja, część 1, (Debesławce, Dżurków, Gwoździec Miasto, Gwoździec Stary, Jabłonów, Kamionka Wielka, Kniażdwór, Kołomyja, Kornicz, Korolówka, Korszów, Kosmacz, Kułaczkowce, Młodiatyn, Myszyn, Podhajczyki, Siedliska - Bredtheim, Szeparowce, Święty Józef, Święty Stanisław, Zamulińce) 33-34/21




Kosów Huculski, część 1, (Czerhanówka, Jabłonica, Kobaki, Kosów, Kuty, Pistyń, Rybno, Szeszory, Żabie) 31/30




Kosów Huculski, część 2, (Czerhanówka, Rybno, Pistyń, Szeszory, Kosów, Krzyworównia, Tudiów) 48/9




Kosów Huculski, część 3, (Kosów Huculski, Kuty, Żabie, Chomczyn, Kosów Stary, Rożen Mały, Rożen Wielki, Wierzbowiec) 54/36




Nadwórna, część 1, (Bednarówka, Bitków, Cucyłów, Delatyn, Grabowiec, Hawryłówka, Kamienna, Krasna, Kubajówka, Majdan, Majdan Górny, Majdan Średni, Markowa, Mikuliczyn, Nadwórna, Pasieczna, Paryszcze, Pniów, Potok Czarny, Przerośl, Rafajłowa, Sołotwina, Tarnowica Leśna, Waleśnica Leśna, Weleśnica, Wołosów, Worochta) 33-34/42




Rohatyn, część 1, (Berestany, Bołszowce, Bukaczowce, Bursztyn, Bybło, Cućków, Dytiatyn, Firlejów, Fraga, Herbut ów, Jabłonów, Karolówka, Kozara, Lipica Górna, Ludwikówka, Łukowiec Wiszniowski i Żurowski, Oskrzesińce, Podkamień, Poświerz, Sarnki Dolne, Skoromochy Stare, Słobódka Bołszowiecka i Konkolnicka, Stratyn Miasto i Wieś, Wierzbica, Zagórze Konkolnickie) 17/10




Rohatyn, część 2, (Dytiatyn, Fraga, Ludwikówka, Słobódka Konkolnicka, Stratyn, Chochoniów, Czahrów, Słobada Bukaczowiecka) 42/1




Rohatyn, część 3, (Bybło , Dytiatyn , Herbutów ,Podkamień Rohatyński ,Chochonów , Dryszczów ,Honoratówka ,Hrehorów ,Podszumlańce ,Potok , Żurów , ) nr 60/33




Stanisławów, część 1, (Bryń, Bednarów, Bohorodczany, Byszów, Chorostków Polski, Delejów, Drohomirczany, Halicz, Jezupol, Komarów, Krechowce, Krymidów, Łysiec, Mariampol Miasto i Wieś, Meducha, Olesiów, Ostrów, Pacyków, Pawelcze, Podbereże - Podburze, Sapahów, Sielec, Stanisławów, Święty Stanisław, Tyśmieniczany, Wołczków, Wołczyniec, Wygoda, Wysoczanka) 35/21




Stanisławów, część 2, (Bednarów, Łysiec, Wołczków, Wysoczanka, Posiecz) 50/30




Stanisławów, część 3 , (Delejów ) nr68/37




Stryj, część 1, (Chomohorb, Daszawa, Koniuchów, Korczunek, Krechówka, Łany Sokołowskie, Morszyn, Niniów Górny, Siechów, Siemieginów, Skole, Słobódka, Sokołów, Stańków, Stryj, Żulin) 35/35




Śniatyń (Śniatyn), część 1, (Dżurów, Oleszków, Haniów, Trójca,) 6/15




Śniatyń, część 2, (Dżurów , Hańkowce , Kniaże , Nowosielica , Oleszków , Rudniki , Śniatyn ,Tuczapy , Widynów , Wołczkowce ,Zabłotów ,Załócze n/Czeremoszem , , ) nr 61/18




Tłumacz, część 1, (Babianka, Bohorodyczyn, Grabicz, Gruszka, Hołosków, Hostów, Hryniowce, Klubowce, Ksawerówka, Lackie Szlacheckie, Markowce, Nadorożna, Niżniów, Odaje, Okniany, Oleszów, Ottynia, Pałahicze, Strupków, Tarnowica Polna, Tłumacz, Tyśmienica, Winograd, Worona) 32/27




Tłumacz, część 2 , (Babianka ,Bohorytyczyn ,Michałków ,Grabicz , Gruszka ,Hołosków ,Hołostów , Hryniowce , Klubowce , Ksawerówka ,Lackie Szlacheckie ,Nadorożna ,Niżniów ,Smerkłów ,Odaje ad Słobódka ,Okniany , Ottynia ,Pałahicze ,Strupków ,Tarnowica Polna , Tłumacz , Tyśmienica , Worona , Kułyska , Olesza, Pohonia ,Polska Wola ,Słobótka ad Tłumacz ) nr 76/39




Żydaczów, część 1, (Cucułowce, Demnia, Derżów, Iwanowce, Kochawina, Krechówka, Mikołajów, Młyniska, Trościaniec, Turady, Żyrawa) 29/42




Żydaczów, część 2, (Derżów, Iwanowce, Mikołajów, Żyrawa, Brzezina, Demenka Podniestrzańska, Lubsza, Rozdół, Ruda) 42/8







Województwo Tarnopolskie




Borszczów, część 1, (zagłada Polaków we wsi Głęboczek - Bernard Juzwenko) 6/19




Borszczów, część 2, (Borszczów, Cygany, Dźwiniaczka, Germanówka, Głęboczek, Juriampol, Jezierzany, Korolówka, Kozaczyzna, Krzywcze Górne, Łanowce, Muszkatówka, Miachołówka, Nowosiółka Biskupia, Piłatkowce, Słobudka Muszkatowiecka, Strzałkowce, Skowiatyn, Turylcze, Wołkowce) 8/11




Borszczów, część 3, (Babice, Dźwinogród, Filipkowce, Iwanie Puste, Szyszkowce, uzup.: Cygany, Dźwiniaczka, Piłatkowce, 15/26




Borszczów, część 4, (Krzywcze Górne, Piszczatyńce, Wysuczka, Zielińce, uzupełnnienia: Babińce, Cygany, Korolówka, sprostowanie: Krzywcze Dolne) 23/8




Borszczów, część 5, (uzupełnienie: Łanowce) 24/28




Borszczów, część 6, (Borszczów, Cygany, Germakówka, Nowosiółka Biskupia, Słobódka Muszkatowiecka, Turylcze, Głęboczek, Juriampol, Jezierzany, Kozaczyzna, Łanowce, Muszkatówka, Michałówka, Piłatkowce, Krzywcze Dolne, Krzywcze Górne, Babince, Bereżanka, Bielowce, Bilcze Złote, Boryszkowce, Burdiakowce, Chudyjowce, Chudykowce, Dębówka, Gusztyn, Gusztynek, Horoszowa, Iwanków, Konstancja, Kudryńce, Łatkowce, Łosiacz, Michałków, Michałówka, Mielnica Podolska, Monastyrek, Muszkarów, Niwra, Okopy Świętej Trójcy, Olchowiec, Oleksińce, Paniowce, Podlipie,Sapochów, Skała Podolska, Słobódka Turylecka, Szerszeniowce, Szuparka, Szyszkowce, Tarnawka, Trójca, Trubczyn, Uście Biskupie, Wołkowce I i II, Wierzbówka, Wierzchniakowce, Wysuczka, Zalesie, Załucze, Zawale, Zbrzyż, Zwiahel) 47/33




Borszczów, część 7, (Nowosiółka Biskupia, Zielińce) 50/39




Borszczów, część 9 ,(Babińce ad Dźwinogród , Borszczów , Cygany ,Nowosółka Biskupia , Dźwiniaczka , Głęboczek ,Jezierzany ,Turylcze,) nr60/25




Borszczów, część 10 ,Trójca , Zawale ,Zalesie ,Bereżanka ,Burdiakowce ,Sapohów)nr76/38




Borszczów, część 8 ,(Germakówka ,) nr61/46 Chyba była pomyłka u redakcji




Borszczów, część 9 Chyba była pomyłka u redakcji (Borszczów , Cygany , Germakówka , Skała , Bereżanka , Burdiakowce , Sapohów ) nr 74/45,




Brody, część 1, (Bołdury, Czernica, Dubie, Dudyń, Halerczyn - Wysocko, Holeszów, Hołubica, Hucisko Brodzkie i Pieniackie, Huta Pieniacka, Jasionów, Kadłubiska, Koniuszków, Leszniów, Majdan Pieniacki, Maleniska, Nakwasza, Niemiacz, Orzechowczyk, Palikrowy, Pańkowce, Pieniaki, Podkamień, Ponikwa, Popowce, Ruda Brodzka, Stanisławczyk, Suchowola, Tetylkowce, Wołochy, Wierzbowczyk, Leśniczówka Hutniakowska, Lesniczówka Rybacze) 12/3




Brody, część 2, (Bołdury, Czernica, Dubie, Wysocko - Hallerczyn,Kadłubiska, Maleniska, Nakwasza, Pańkowce, Ponikwa, Ruda Brodzka, Suchowola, Wierzbowczyk) 45/34




Brody, część 3, (Litowisko, Batków, Jaśniszcze, Szyszkowce, Styberówka, Żarków, Gaje Smoleńskie) 53/53




Brody, część 4, (Huta Pieniacka, Hucisko Pieniackie, Jasionów, Nakwasza, Orzechowczyk, Palikrowy, Popowce, Stanisławczyk, Suchowola) 54/18




Brody, część 5,(Brody ,Jasionów , Podkamień ,)nr 60/41




Brody, część 6 ,(Podkamień , Wykaz miejscowości) nr 61/38




Brzeżany, część 1, (Baranówka, Brzeżany, Budyłów, Buszcze, Byszki, Dryszczów, Dubszcze, Gaik, Glinna, Helenków, Hinowce, Hucisko, Huta Szklana, Jakubowce, Kotów, Kozowa, Kozówka, Kuropatniki, Lesniki, Liliatyn, Łapszyn, Mieczyszczów, Narajów Miasto i Wieś, Olchowiec, Plichów, Płaucza Mała i Wielka, Podwysokie, Poruczyn, Posuchów, Rohaczyn Miasto i Wieś, Rybniki, Stanisławczyk, Szumlany, Szybalin, Taurów, Teofilówka, Trościaniec, Uwsie, Wierzbów, Wiktorówka, Wolica, Wulka, Zapust Lwowski, Rekszyn) 16/9




Brzeżany, część 2, (Taurów, Wolica, Zapust Lwowski, Baranówka, Budyłów, Buszcze, Kalinówka) 44/25




Brzeżany, część 3, (Brzeżany, Dryszczów, Hinowice, Kuropatniki, Łapszyn, Mieczyszczów) 45/44




Brzeżany, część 4, (Brzeżany, Budyłów, Buszcze, Kalinówka, Byszki, Dryszczów, Gaik, Hinowce, Huta Szklana, Kozowa, Kuropatniki, Mieczyszczów, Płaucza Mała, Poruczyn, Rekszyn, Rybniki, Szumlany Małe, Szybalin, Wierzbów, Wolica, Augustówka, Ceniów, Chorobrów, Chorościec, Demnia, Dmuchawiec, Dworce, Horodyszcze, Hrycajka, Kalne, Kaplińce, Komarówka, Koniuchy, Krasnopuszcza, Krzywe, Kurzany, Magdalówka, Medowa, Nadorożniów, Olesin, Płotycza, Podwysokie, Potoczany, Potok, Potutory, Raj, Sarańczuki, Słoboda Złota, Słobódka, Strychańce, Urmań, Wybudów, Wymysłówka, Złoczówka, Żołnówka, Żuków) 53/33




Buczacz, część 1, (Barysz, Bielawińce, Bobulińce, Buczacz, Czechów, Dubienko, Nowa Huta, Stara Huta, Jazłowiec, Jezierzany, Korościatyn, Kośmierzyn, Kowalówka, Kujdanów, Kurdwanówka, Leszczańce, Monasterzyska, Nowosiółka Koropiecka, Osowce, Petlikowce Stare, Podzameczek, Pomorce, Puźniki, Rublin, Rzepińce, Słobódka Dolna, Trościańce, Uście Zielone, Werbka, Zalesie, Zaleszczyki Małe, Zrębówka, uzup: Hubin, Potok Złoty, Skoromochy) 14/4




Buczacz, część 2, (Puźniki) 21/17




Buczacz, część 3, (uzup.: Zalesie) 22/12




Buczacz, część 4, (Beremiany, Browary, Duliby, Głęboka, Nagórzanka, Nowosiółka Jazłowiecka, Nowostawce, Porchowa, Przedmieście, Przewłoka, Sawałuszki, Słobódka Górna, Soroki, Wieleśniów, Zubrzec, Żnibrody, uzupełnienia: Huta Nowa, Jazłowiec, Kowalówka, Monasterzyska, Osowce, Skoromochy, Zaleszczyki Małe) 27/4




Buczacz, część 6, ( Soroki ,) nr 66/53




Buczacz , część 5 ,(Barysz ,Bobulińce , Jezierzany ,Zalesie Kuropieckie , Olesza , Pyszkowce , Wierzbiatyn , ) nr 59/5




Buczacz , część 7 ,(Buczacz , Czechów , Huta Nowa , Huta Stara , Jezierzany , Krościatyn ,Kowalówka ,Monasterzyska , Trościańce ,Uście Zielone , Hubin , Potok Złoty ,Beremiany ,Nowostawce ,Olesza, Komarówka,Koropiec , Nisołyzy , Pilawa , Snowidów, Zadarów ) nr 77/36




Czortków, część 1, (Bartoszówka, Bazar, Białobożnica, Biały Potok, Byczkowce, Chomiakówka - gmina Kosów, Chomiakówka - gmina Jagielnica, Czerkawszczyzna, Czortków, Dżuryn, Jagielnica, Kolędziany, Kosów, Kościuszkówka, Krzywołuka, Muchawka, Pauszówka, Perechody - Przechody, Połowce, Skorodyńce, Słobódka Dżuryńska, Szmańkowce, Szwajkowce, Świdowa, Uhryń, Wawrynów, Wygnanka, Zalesie) 15/7




Czortków, część 2, (Skorodyńce) 45/23




Czortków, część 3, (Biała , Biały Potok ,Byczkowce,Chomiatówka , Czerkawszczyzna ,Dolina , Dżuryn ,Jagielnica , Kolędziany , Muchawka ,Milowce, Nagórzanka , Pauszówka ,Połowce ,Romaszówka , Salówka ,Skorodyńce ,Słobótka ,Dżuryńska ,Sosolówka , Szulhanówka ,Świdowa , Zwiniacz ,) nr62/26




Czortków, część 4 (Zabłotówka) nr 68/56




Kamionka Strumiłowa, część 1, (Adamy, Batiatycze, Berbeki, Budki Nieznanowskie, Busk, Czanyż, Dobrotwór, Dziedziłów, Horpin, Humniska, Grabowa, Jabłonówka Polska i Ruska, Jazienica Polska i Ruska, Konstantynówka, Kupcze, Lisko, Lanerówka, Łany Polskie, Łapajówka, Maziarnia Wawrzkowa, Milatyn Nowy, Obydów, Podbużany, Ruda Sielecka, Różanka, Sielec Bieńków, Sokole, Strychanka, Tadanie, Turki, Ubinie, Warchoły, Wierzblany, Wolica Derewlańska, Żelechów Wielki) 13/17




Kamionka Strumiłowa, część 2 ( podzial administracyjny oraz podział na Parafie ponadto Adamy , Biatiatycze , Busk , Horpin , Grabowa , Jabłonówka , Jazienica Ruska , Lisko , Maziarnia Wawrzkowa , Ubinie , Warchoły , Gawliki , Łodyna Nowa , Zubowmosty , Żuratyn , ) nr 58 /16




Kopyczyńce, część 1, (Bosyry, Celejów, Chłopówka, Chorostków, Czabarówka, Czarnokońce Wielkie i Małe, Czarnokoniecka Wola, Hadyńkowce, Horodnica, Howiłów Mały i Wielki, Jabłonów, Jurkowce, Karaszyńce, Kluwińce) 20/12




Kopyczyńce, część 2, (Kociubińce, Kociubińczyki, Kopyczyńce, Kotówka, Krzyweńkie, Liczkowce, Majdan) 21/27




Kopyczyńce, część 3, (Emilówka, Niżbórg Nowy, Niżbórg Szlachecki, Olchowczyk, Oryszkowce, Postołówka, Probużna, Samołuskowce, Siodorów, Siekierzyńce, Słobódka, Suchostaw, Tłusteńkie, Wasylkowce, Wasylków, Zielona - gmina Majdan, Zielona - gmina Sidorów, Żabińce, uzupełn.: Czabarówka) 23/23




Kopyczyńce, część 4 ,(Kociubińce ,Czabarówka ,Liczkowce, Kluwińce , Olchowczyk , Samołuskowce, Sidorów, Słobódka , Suchodół ,Jurkowice , Uwisła , Howiłów Mały i Howiłów Wielki ,Tudorów ,) nr 65/39




Podhajce, część 1, (Bieniawa, Bohatkowce, Boków, Białokiernica, Burkanów, Dobrowody, Dryszczów, Hnilcze, Hołhocze, Horożanka, Gniłowody, Jabłonówka, Korzowa, Małowody, Markowa, Michałówka, Nosów, Nowosiółka, Ogińszczyzna, Panowice, Podhajce, Rakowiec, Rosochowaciec, Sokołów, Sioło Bożykowskie, Sławentyn, Sosnów, Szumlany, Szwajcaria, Szwejków, Telacze, Toustobaby, Wolica, Zaturzyn, Zawadówka, Zawałów, Złotniki) 5/14




Podhajce, część 2, (Byszów, uzupełnienia: Boków, Dryszczów, Hnilcze, Hołhocze, Horożanka, Gniłowody, Jabłonówka, Korzowa, Panowice, Sławentyn, Szwejków) 17/22




Podhajce, część 3, (Hnilcze, Sławentyn, Szwejków) 48/48




Podhajce, część 4, (Dobrowody, Gniłowody, Zawadówka, Litwinów, Telacze) 50/35




Podhajce, część 5 (Zastawce ad Hołhocze , ) nr 56 /52




Podhajce, część 6 , (Bieniawa , Bożyków , Burkanów , Siemikowce , Wolica , Złotniki , ) nr 63 /22




Podhajce, część 7 ,(Markowa , ) nr 73/41




Przemyślany, część 1, (Białe, Ciemierzyńce, Chlebowice Świrskie, Dobrzanica, Gliniany, Hanaczów, Hanaczówka, Jaktorów, Kimirz, Kopań, Krosienko, Kurowice, Lipowce, Łahodów, Majdan Lipowiecki, Niedzieliska, Pletenice, Poluchów Mały i Wielki, Połonice, Połtew, Przemyślany, Siworogi, Sołowa, Świrz, Tuczna,Uniów, Uszkowice, Wołków, Wyżniany, Zadwórze, Zamoście, Żeniów, Żędowice) 20/18




Przemyślany, część 2 , (Białe , Ciemierzyńce ,Chlebowice Świrskie ,Gliniany, Hanaczów, Hanaczówka, Jaktorów, Kimirz, Kopań, Krosienko ,Lipowce, Łahodów, Niedzieliska,Poluchów Mały , Połonice, Połtew, Przemyślany, Świrz, Tuczna,Uniów,Wyżniany, Zadwórze,Błotnia ,Borszów , Brzuchowice , Czupernosów , Dunajów , Dusanów , Janczyn , Ładańce , Łonie , Meryszów , Ostałowice ,Pleników , Piatyń ,Pohorylce , Przegnojów , Rozworzany ,Stanimirz , Turkocin , Wiśniowczyk , i inne )nr. 59/14




Przemyślany, część 3, (Chlebowce, Krosienko ,Unów ,Borszów , Ładańce) nr 68/35




Radziechów, część 1, (Brandasówka, Dębowica, Potok, Łopatyn, Podbatyjów, Pawłów, Stojanów,




Smarzów, Szczurowice, Toporów, Witków Nowy) 10/4




Radziechów, część 2, (Baryłów, Ordów, Niemiłów, Peratyn, Sieńków, Śródpolce) 48/54




Radziechów, część 3, (Pawłów, Łopatyn, Toporów, Witków Nowy, Ordów, Hucisko Turzańskie, Kulików, Julianka, Majdan Stary, Niestanice, Nowa Wieś, Ohladów, Opłucko, Płowe, Radziechów, Stołpin, Suszno, Terezja, Witków Stary) Wykaz wsi - poszukiwanych świadków.52/43




Radziechów, część 4 (Łopatyn , Pawłów , Toporów , Majdan Stary , Radziechów , Terezja , Dmytrów , Mierów , Mukanie ,) nr 58/34




Radziechów, część 5 , (Batyjów , Łopatyn , Stołpin , Sródopolce , Toporów , Witków Nowy , Witków Stary , ) nr 63/26




Skałat, część 1, (Bucyki, Chmieliska, Czerniszówka, Dorofijówka, Eleonorówka, Faszczówka, Grzymałów, Hałuszczyńce, Horodnica, Hlibów, Iwanówka, Kaczanówka, Kamionki, Krasne, Krzywe, Leżanówka, Łuka Mała, Magdalówka) 22/21




Skałat, część 2, (Mazurówka, Mysłowa, Nowosiółka Skałacka, Okno, Orzechowiec, Ostapie, Ostra Mogiła, Podwołoczyska, Pajówka, Połupanówka, Poznanka Gniła, Poznanka Hetmańska, Rasztowce, Rosochowaciec, Rożyska, Sadzawki, Skałat, Skałat Stary, Stawki Kraśnieńskie, Touste, Turówka, Zadniszówka, uzupełnienia: Grzymałów, Hlibów, Kaczanówka, Krasne) 26/8




Skałat, część 3, (Bucyki, Leżanówka, Skałat, Turówka, Kokoszyńce, Malinówka, Przekalec) 48/44




Skałat ,część 4 , (Kąt , Nowosółka Skałacka ,Skałat , ) nr.68/52




Skałat ,część 5 ,(Krzywe ,Leżanówka , Wawelówka ,) nr 73/25




Tarnopol, część 1, (Baworów, Bucniów, Chodaczków Wielki, Czernielów Mazowiecki, Dołżanka, Draganówka, Domamorycz, Ihrowica, Kokutkowce, Łozowa, Płotysz, Poczapińce, Zabojki) 4/12




Tarnopol, część 2, (Łozowa) 12/33




Tarnopol, część 3, (Baworów - uzup., Bucniów, Chodaczków Wielki, Czernielów Mazowiecki, Dołżanka, Draganówka, Domamorycz, Ihrowica - uzup., Kokutkowce, Łozowa, Płotycz, Poczapińce, Zabojki, Bajkowce, Biała, Borki Wielkie, Chodaczków Mały, Cebrów, Czernichów, Dubowce, Gaje Wielkie, Horodyszcze - gmina Kozłów, Horodyszcze - gmina Jankowice, Isypowce, Janówka, Kozłów, Kozówka, Krasówka, Kurniki Szlachcinieckie, Kutkowce, Ładyczyn, Nastasów, Nosowce, Obarzańce, Petryków, Romanówka, Rusinówka, Seredyńce, Skoromochy, Smolanka, Smykowce) 26/17




Tarnopol, część 4, (Stechnikowce, Szlachcińce, Tarnopol, Worobijówka, Zarudzie, Zasławie, Zaścianka) 29/37




Tarnopol, część 5 (Borki Wielkie ,Chodaczków Wielki , Płotycz , Gaje Wielkie , Krasówka , Kórniki Szlachcinieckie , Stechnikowce ,Berezowica Wielka ,Denysów ,Hładki , Hłuboczek ,Mikulińce ,Ostrów ,Białoskórka , Czartorya , Czernielów Ruski , Czołhańszczyzna , Czystyłów ,Ditkowce, Dyczków ,Grabowiec ,Iwaczów Dolny , oraz inne miejscowości wykaz liczby mieszkańców według Narodowości i ilości gospodarstw ) nr.58/42




Tarnopol, część 6 (Baworów , Białoskórka ,Grabowiec , Marianka- Marianówka , Mikulińce ,Proszowa , Skomorochy , Smolanka , Zastawie , Zaścianka , Łozowa , ) nr 63/34




Trembowla, część 1, (Budzanów, Brykula Nowa, Dębina, Hleszczawa, Iwanówka, Iławcze, Janów, Kobyłowłoki, Kulczyce, Łaskowce, Łoszniów, Małów, Młyniska, Mogielnica, Mytnica, Plebanówka i przysiółek Chatki, Romanówka, Ruzdwiany, Sadyki, Semenów, Sorocko, Stadnica, Strusów, Tłuków, Trembowla, Wierzbowiec, Załawie, Zieleńcze, Zazdrość) 9/13




Trembowla, część 2, (Boryczówka, Darachów, Humniska, Łozówka, Nałuże, Ostrowczyk, Słobódka Janowska, Słobódka Strusowska, Warwaryńce, Zaścinocze, Zniesienie, Zubów, uzup.: Hleszczawa, Iwanówka, Kobyłowłoki, Młyniska, Plebanówka, Ruzdwiany, Sorocka,Tiutków, Wierzchowiec, Zazdrość) 25/28




Trembowla, część 3, (Budzanów Plebanówka, Suszczyn, Zniesienie) 35/46




Trembowla, część 4, (Laskowce, Józefówka, Mytnica, Ruzdwiany, Słobódka Janowska, Wierzbowiec, Hleszczawa, Iwanówka, Kobyłowłoki, Młyniska, Mogielnica, Sorocko, Howiłów Mały i Wielki) 37/25




Trembowla, część 5, (sprostowania do monografii Budzanów, Wierzbowiec, Dołhe) 39/43




Trembowla, część 6, (Brykula Nowa, Brykuła Stara) 48/54




Trembowla, część 7, (Iławcze, Janów, Kobyłowłoki, Trembowla, Wierzbowiec, Załawie, Zazdrość, Zniesienie, Bernadówka, Dereniówka, Krowinka, Mszaniec, Nowy Tyczyn, Pantalicha, Podgórzany, Skomorocze, Wieniawka, Wolica Trembowelska, Zofiówka) 53/19




Trembowla, część 8 , (Hleszczawa , Boryczówka , ) nr.59/36




Trembowla, część 9,(Hleszczawa , Botyczówka ,Budzanów ,) nr 62/53




Trembowla, część 10 (Budzanów) nr 63/51




Trembowla, część 11 (Stadnica) nr 65/44




Zaleszczyki, część 1, (Anielówka, Berestek, Błyszczanka, Burakówka, Capowce, Czerwonogród, Dźwiniacz, Gródek, Kasperowce, Kułakowce, Latacz, Lesieczniki, Lisowce, Nowosiółka Kościukowa, Nyrków, Kolonia Podczahryk, Słobódka Koszyłowiecka, Szczytowce, Szutromińce, Tłuste Miasto, Torskie, Uhryńkowce, Uścieczko, Winiatyńce, Zaleszczyki Stare, Zaleszczyki) 18/12




Zaleszczyki, część 2 (Dupliska , Iwanie , Myszków , Nagórzany , Rożanówka ,Sińków , Słone , Stawki , Teklówka , Worwolińce , Żeżawa , Burakówka .Czerwonogród ,Latacz , Lisowce , Nyrków ,Tłuste Miasto , Torskie , Uhryńkowce , ) nr 57/38




Zaleszczyki, część 3 ( Torskie , Capowce ,Hinkowce ,) nr67/54




Zaleszczyki, część 4 (Anielówka , Burakówka ,Capowce ,Czerwonogród , Gródek , Kasperowce , Kużakowce , Latacz ,Lesieczniki ,Lisowce , Nowosiólka Kostiukowa , Nyrków , Słobutka Koszyłowiecka , Szczytowce , Szutromińce , Tłuste Miasto ,Torskie , Uhrynkowce , Uścieszko , Winiatycze , Dupliska , Iwanie ,MyszkówNagórzany , Różanówka, Sinków , Słone , Worwolińce , Żeżawa ,Hinkowce , Chartanowce , Holihrady , Kołodróbka , Karolówka , Koszyłowce , Popowce ,Szypowce , Zazulińce ,Wygoda,) nr 74/39




Zbaraż, część 1, (Bazarzyńce, Berezowica Mała) 18/33




Zbaraż, część 2, (Czahary Kretowieckie, Załuskie i Zbaraskie, Dobromirka, Dobrowody, Hnilice Wielkie, Hrycowce, Jacowce, Kapuścińce, Klebanówka, Klimkowce, Kobyla, Koszlaki, Kretowce, Krasnosielce, Kujdance, Kurniki Iwańczańskie, Las Kapuściński, Lisieczyńce, Łozówka, Łubianki Niżne i Wyżne, Maksymówka, Medyń, Netreba, Nowiki, Nowy Rogowiec, Nowe Sioło, Obodówka, Prosowce, Roznoszyńce, Sieniachówka, Sieniawa, Skoryki, Stary Zbaraż, Stryjówka, Szyły, Tarasówka, Terpiłówka, Toki, Zarudeczko, Zarudzie, Zbaraż) 19/13




Zbaraż, część 3,( Zbaraż, Czahary Zbaraskkie ,Hnilice Wielkie , Klimkowice ,Netreba ,Stryjówka ,Toki ,Czernichowce ,Hulaj Pole ,) nr 26 /25




Zbaraż, część 4 (Berezowica Mała , Netreba ,Maksynówka ,Sieniachówka , Tarasówka , Toki , Zarudzie , Romanowe Sioła , Wałachówka , Hłuboczek Mały , Hnilice Małe, Hołotki , Huszczanki , Iwańczany , Iwaszkowce , Koziary , Ochrymowce , Opryłowce , Palczyńce , Pieńkowce , Szelpaki , Suchowce , Worobijówka , Zarubińce , ) nr 57/20




Zborów, część 1, (Białokiernica, Bogdanówka, Gaje Roztockie, Gontowa, Hnidawa, Hukałowce, Jarczowce, Jezierna, Milno, Moniłówka, Nesterowce, Neterpińce, Panasówka, Pomorzany, Presowce, Reniów, Sławna, Trościaniec Wielki, Urlów, Załoźce, Zborów) 19/28




Zborów, część 2 ( Białokiernica , Gontowa ,Hindawa , Hukałowce , Jezierna , Milno , Reniów , Trościaniec Wielki , Białogłowy , Bohutyn , cecowa , Jarsławice , Kododobinice , Olejów , Wertełka , Wołczkowce , Zabin , Manajów , Batków , Beremowce ,Białkowce , Bubszczany , Bzowica , Czystopady , Daniłowce , Harbuzów , Hodów, Iwaczów , Jackowce , Jezierzanka, Kabarowce , Kalne, Konopnica , Korszyłów , Krasna , Kudynowce , Łopuszany , Lukawiec , Machnowce , Markopol , Meteniów , Młynówce , Mszana , Nuszcze , Ostaszowce , Perepielniki , Pleśniany , Podbereżce , Podhajczyki , Ratyszcze , Rozhadów , Seretec , Serwery , Torhów , Trawotłoki , Tustogłowy ,) nr 56 /35




Złoczów, część 1, (Bełżec, Bortków, Czeremosznia, Czyżów, Huta Werchobudzka, Hucisko Oleckie, Kołtów, Kozaki, Krasnosielce, Kruhów, Kutkorz, Łuka, Maruszka, Ożydów, Sasów, Skwarzawa, Sokołówka Hetmańska, Usznia, Wicyń, Woroniaki, Zazule, Złoczów, Żulice) 10/8




Złoczów, część 2, (Czyżów, Kutkorz, Sasów, Skwarzawa, Usznia, Wicyń, Woroniaki, Gołogóry, Hucisko Oleskie, Kondratów, Kniaże, Mitulin, Nowosiółki, OleskoTerebieże, Wołujki, Podlesie, Ścianka, Snowicz, Trędowacz) 49/28




Złoczów, część 3, (Czyżów, Kołtów, Krasnosielce, Maruszka, Skwarzawa, Woroniaki, Złoczów) 54/49




Złoczów, część 4, (Snowicz ,Bołożynów , Bużek , Opaki , Pobocz, Poczapy , Podhorce , Remizowce, Ryków , Sobolówka , Szpikłosy , Zarwanica , Zarzecze , Krasne oraz wykaz miejscowości według wyznania i ilości gospodarstwWykaz) nr 55/43




Złoczów , część 5, (Kondratów)nr63/55




Złoczów , część 6,(Poczapy ,)nr 72/50




Złoczów , część 7,(Biały Kamień ,Wicyń , ) nr 73/39




Województwo Lubelskie




Hrubieszów, część 1, (Gozdów, Oszczów, Tudorkowice) 16/32




Hrubieszów, część 2, (Ameryka,Andrzejówka ,Frankamionka ,Malice ,Miętkie ,Modryń ,Modryniec ,Moniatycze , Nielediew, Obrowiec ,Peresołowice Sahryń , Smoligrów ,Staszic , Turkowice ,Wronowice ,Zawałów) 56/11




Województwo Poleskie




Kamień Koszyrski, część 1, (Berezicze, Kamień Koszyrski, Lubieszów, Hołoby Małe, Rejmontówka) 30/30




Kamień Koszyrski, część 2 (Berezicze , Lubieszów ,Rejmontówka ,Chocieszów ,Derewek ,Krymno , Majdan , Pniewno , Odradzajace się parafie w pow Komień Koszycki w latch 1920 -1939) 67/23










Listy, Komunikaty i Apele



List do Marszałka Sejmu 1/24




List do Komisji Kultury Sejmu 1/25




List do Prezydenta RP 1/26




Komunikat o rejestracji naszego Stowarzyszenia 1/27




Apel Fundacji Św. Andrzeja Boboli 1/28




Apel naszego Stowarzyszenia 2/19




Kościoły i wierni na Wołyniu proszą o pomoc 2/28




Apel Towarzystwa Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko Podolskiej 6/26




W odpowiedzi na apel RWE- Wład.Dymitrowski 6/28




List otwarty do prof. Tadeusza Jasudowicza 7/10




Sejmik polskich kombatantów i ofiar wojny 8/27




List do Wojewody Przemyskiego 8/28




Polskie Stronnictwo Kresowe 9/27




Zadeptać te groby - Red. NR 9/25




Sprzymierzeńcy hitlerowskich faszystów - Red. NR 10/24




Odrodzenie ukraińskiego ekstemizmu - Red. NR 11/26




Oświadczenie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich 13/35




Apel Klubu Złoczów 13/36




14/33




Apel do mieszkańców z powiatu Brzeżany 14/34




Groźba nacjonal - faszyzmu na Ukrainie - Deputowani do Parlamentu Ukrainy 20/38




Stanowisko Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w sprawie polsko - ukraińskiego pojednania 23/6




List do Prezydenta RP 22/7




List do Prezydenta RP 26/1




Oświadczenie Marii Berny w Senacie 26/2




Wystąpienie Stanisława Kaniewskiego na Zjeździe Okręgu Wołyń ŚZŻAK 26/3




Protokół uzgodnień Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz ZG Związku Ukraińców w Polsce 26/6




Oświadczenie Organizacji Kresowych i Kombatanckich 27/1




Wołyń woła 28/49




List do Marszałka Senatu 30/1




List do Premiera Rządu RP 30/2




List do Ministra Spraw Zagranicznych RP 30/3




List do Prezydenta RP 30/5




Odpowiedź Prezydenta RP 30/6




List do Sejmu 30/8




Komunikaty Okręgowej Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu: 1/27, 7/33, 8/26, 10/0, 10/28, 11/29, 12/37, 13/37, 14/37, 15/37, 16/37, 17/37, 18/41, 19/41, 20/41, 21/41, 22/41, 23/41, 24/41, 26/41, 28/49, 29/49, 30/40




Apel żołnierzy "Istriebitielnych Batalionów" 3/26, 5/27, 9/28, 14/30, 17/2, 22/8, 25/41, 29/48




Apel Deputowanych do Parlamentu Ukrainy 33 - 34/6




Forum Kresowe do Parlamentarzystów 36/41




Zaproszenie Komitetu Budowy Pomnika we Wrocławiu 39/56




Do Stowarzyszeń Kresowych 31/40, 36/45, 39/57




Komunikat Komitetu Budowy Pomnika we Wrocławiu 40/1




Komunikat Przymierza Narodowego 40/47




List do Ambasadora Ukrainy 41/44




Protest Organizacji Kresowych i Kombatanckich 41/45




List do Marszałka Sejmu 43/53




List Ks. Tadeusza Patera 43/55




List do Prymasa Polski 43/55




List do Parlamentu 44/1




Protesty Organizacji Kresowych 44/2




List do Marszałka Senatu - Zb. Małyszczycki 44/9




List do kandydata na Prezydenta Polski 46/1




List Ministerstwa Kultury 47/13




Protesty Organizacji Kresowych 47/14




List do Prezesa TVN 51/22




List do Redakcji Zbigniewa Jaszka 52/7




List do Marszałka Senatu 51/13




Do Prokuratury w Przemyślu 53/16




List do Prezydenta Polski 54/12




List do prof. J.K. Ostrowskiego 54/12







Różne




errata do nru 33/34 31/1




Z żałobnej karty:




2/29, 10/0, 14/27, 17/37, 18/41, 19/5, 21/40, 23/41, 29/48, 33-4/7, 40/48, 45/22, 45/53, 46/57, 47/56, 50/57, 52/55, 53/57




Skrzynka poszukiwań




2/27, 5/26, 9/26, 10/0, 11/29, 12/37, 13/37, 14/36, 19/5, 20/41, 21/40, 37/10




Lista Darczyńców




1/28, 3/33, 4/29, 5/29, 6/29, 7/33, 8/29, 9/29, 10/0, 21/41, 26/40, 41/49, 51/57, 52/57 54/57




Lista Darczyńców na budowę Pomnika Ofiar Ludobójstwa UPA na Kresach Wschodnich II RP




30/41, 31/41, 32/41, 33-34/66, 35/ 52, 36/42, 38/44, 39/55, 40/48, 42/49, 43/57, 44/45, 45/52, 46/57, 48/57, 50/57




Ogłoszenia




7/33, 8/29, 9/29, 10/0, 11/29, 12/37, 13/37, 14/37, 17/37, 18/41, 19/41, 21/40-41, 22/41, 23/40-41, 24/41, 25/41, 26/39, 29/48, 33 - 34/68, 35/53, 37/53, 42/49 43/57, 44/45, 45/51, 45/53, 46/57, 47/57, 48/56, 49/57, 51/22, 51/51, 52/55, 53/57, 54/57,




Książki, które warto przeczytać:




1/28, 2/24, 5/29, 7/33, 8/29, 9/26, 10/0, 11/29, 12/37, 13/37, 14/36, 15/37, 16/37, 17/31, 19/40, 20/38, 21/40, 22/41, 23/40, 24/40, 25/40, 26/38, 28/26, 29/46, 30/15, 30/40, 31/39, 32/40, 33 - 34/68, 36/39, 39/57, 42/48, 43/56, 45/52, 46/49, 46/55, 46/57, 47/57, 49/57, 51,54, 53/32, 54/57,

Cytat:
Historia i dzień dzisiejszy Polaków na Kresach

- Sokalszczyzna - gdzie to jest? >>>
- Sokal i okolice >>>
- Lwów i Galicja >>>
- Polacy na Kresach >>>
- Sanktuaria >>>
- Rodowody >>>
- Forum >>>
- Galeria Foto-Video >>>
- Księga Gości >>>
- Oferty Audio-Wizualne >>>

http://rodowy.pl
http://rodowy.dt.pl
http://rodowy.hg.pl
http://rodowy.webserwer.pl


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rubus
Gość






PostWysłany: Śro 22:54, 01 Sie 2007    Temat postu: lista pomordowanych

A gdsie mogę przeczytać liste zamordowanych na kresach na literę W?
dziekuje za odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bond




Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POMORSKIE

PostWysłany: Śro 12:32, 12 Gru 2007    Temat postu:

Cytat:

Film DVD dla Ciebie

Na filmie dvd (28 minut w formacie ekranowym 16:9)
niesamowita historia ludzi i cudownego obrazu
Matki Boskiej Łaskawej z Tartakowa k/Sokala w woj. Lwowskim.




Zamówienia proszę składać pod adresem:

sokal2@wp.pl

lub telefonicznie:

94-340-60-06

Koszt 1 płyty DVD = 20 zł wraz z kosztami wysyłki


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Video-Lux
Administrator



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 193
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pią 0:07, 18 Sty 2008    Temat postu:

Cytat:
Filmy video w internecie

Polski Lwów i Polskie Wilno
http://rodowy.pl/video/Lwow.wmv
http://rodowy.pl/video/Wilno.wmv


Polski Lwów i Polskie Wilno
http://rodowy.dt.pl/video/Lwow.wmv
http://rodowy.dt.pl/video/Wilno.wmv


Polski Lwów i Polskie Wilno
http://rodowy.hg.pl/video/Lwow.wmv
http://rodowy.hg.pl/video/Wilno.wmv


Polski Lwów i Polskie Wilno
http://rodowy.webserwer.pl/video/Lwow.wmv
http://rodowy.webserwer.pl/video/Wilno.wmv


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Video-Lux
Administrator



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 193
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pią 10:02, 08 Lut 2008    Temat postu:

Cytat:
PODRÓŻE NA KRESY

- 12 płyt dvd , prod. 1992

#

Informacje i zamówienia

sokal2@wp.pl
tel. 660-332-172



@@@@@@@@@@@@

Płyta dvd nr 1



Kapłan z Gułagu cz. I - 29 min - wzruszająca opowieść o powrocie ks. Kazimierza Świątka z Gułagu do katedry w Pińsku na Polesiu

Kapłan z Gułagu cz. II - 29 min – odbudowa katedry w Pińsku, którą Białorusini chcieli zamienić w browar. Słynne nazwiska: Skirmutowie, Ordowie, Butrymowicze, Stankiewicze, Szpakowscy, Roszkiewicze i inni.

#

Płyta dvd nr 2



Polesia czar - 26 min - polska szlachta kołchozowa, umierające wioski - żyć jest lepiej, ale radości mało, piosenki polskie i białoruskie, chaty kryte słomą, dodatek za radioaktywność

Nieśwież - 25 min - Księstwo Ołyckie i Nieświeżskie. Księża, którzy uczą polskiego i malują kościoły. Klasztor s.s. Benedyktynek czy technikum z internatem? Brama Słucka – Ostra Brama Polesia.

#

Płyta dvd nr 3



Kościoły Wołynia i Podola - 29 min - Krzemieniec, Borszczów, Czortków, Kopiczyna, cudowny obraz MB Borszczowskiej, Skała Podolska, Jeziorzany, Zbaraż, Gołuchów

Poczajów - 30 min - Ławra Poczajowska-Jasna Góra Ukrainy, Poczajowskie dzwony, błogosławiony Kijów i jego grota.

#
Informacje i zamówienia

sokal2@wp.pl
tel. 660-332-172


@@@@@@@@@@@@






Cytat:
Płyta dvd nr 4



Z różnych stron Wołynia - 26 min - Korzec, Wiśniowiec, Zofiówka pod Humaniem. Słynne nazwiska, Wiśniowieccy, Potoccy

Krzemieniec - 30 min - miejsce urodzin J. Słowackiego. Losy Liceum Krzemienieckiego, pomordowani Polacy

#

Płyta dvd nr 5



Buczacz - 28 min- opowieści Jerzego Janickiego. Nad rzeką Strypą w XIV w. wybudowano tu zamek obronny, który należał do Buczackich, Golskich i Potockich. Zamek przetrwał napady Tatarów, Turków i Kozaków. W 1672 r., gdy Mahomet IV dowiedział się, że obroną kieruje żona właściciela Teresa Potocka, początkowo odstąpił od oblężenia i ofiarowanego okupu, lecz po pewnym czasie, zajął go na swoją czasową siedzibę.

Czortków - 24 min - Stary polski cmentarz z licznymi nagrobkami (zachowany, lecz w znacznym stopniu zdewastowany, mauzoleum i katakumby ofiar ukraińskich egzekucji z lat 1918-1919. Spoczywają tam prochy obrońców Czortkowa z okresu walk polsko-ukraińskich, m.in. młodzi Polacy 16-, 17-letni gimnazjaliści. Ruiny zamku czortkowskiego na tzw. Wygnance z XVI wieku .Kościół rzymskokatolicki pw. św. Stanisława w Czortkowie - dawniej kościół oo. dominikanów.

#

Płyta dvd nr 6



Jazłowiec - 29 min - jedna z najstarszych osad polskich na Podolu. Własność Buczackich (którzy po osiedleniu się w Jazłowcu przyjęli nazwisko Jazłowieckich), Radziwiłłów i Koniecpolskich. Miejsce urodzenia poety Kornela Ujejskiego, oraz - prawdopodobnie - miejsce śmierci i pochówku wybitnego kompozytora doby renesansu Mikołaja Gomółki urodzonego w Sandomierzu. W miasteczku do chwili obecnej znajduje się klasztor Sióstr Niepokalanek (założony w 1863 przez przybyłą z Rzymu bł. Marcelinę Darowską).

W grudniu 1918 klasztor w Jazłowcu został zajęty przez wojska ukraińskie i zamieniony na więzienie dla internowanych Polaków. W lecie 1919 w wąwozach w pobliżu Jazłowca odbyła się trzydniowa, zwycięska bitwa 14 Pułku Ułanów (utworzonego w Rosji z Polaków służących w armii carskiej) z wojskami ukraińskimi. Od dnia zwycięstwa - 11 lipca 1919 pułk ten przyjął nazwę Ułanów Jazłowieckich.

Ostróg - 25 min - miasto na Ukrainie (obwód rówieński), nad rzeką Horyń przy ujściu Wilii, dawna rezydencja magnaterii polskiej. Stary gród ruski, wzmiankowany już w 1100; od drugiej połowy XII wieku w Księstwie Wołyńskim;

W latach 1919–39 w granicach Polski, w ówczesnym pow. zdołbunowskim, w dawnym województwie wołyńskim. Miasto było garnizonem macierzystym Batalionu KOP "Ostróg" i 19. Pułku Ułanów Wołyńskich. Podczas II wojny światowej, we wrześniu 1939 zajęty przez ZSRR i włączony następnie w składzie Ukrainy Zachodniej do ZSRR.

W Borszczówce niemieckie komando SS zamordowało 115 osób, w Lidawce zlikwidowano całą kolonię.

#

Informacje i zamówienia

sokal2@wp.pl
tel. 660-332-172




@@@@@@@@@@@@@@@@@





Cytat:
Płyta dvd nr 7



Gdzieś na Bukowinie - 24 min - kraina historyczna położona pomiędzy Karpatami Wschodnimi a środkowym Dniestrem, podzielona po II wojnie światowej na Bukowinę północną (ukraińską) oraz Bukowinę południową (rumuńską). Stanowi północną część historycznej Mołdawii.

Skupiska miejskie terenów Bukowiny, to przede wszystkim leżąca na południu Suczawa i rozwijające się na północy Czerniowce. Potężna twierdza suczawska do dziś imponuje swymi walorami obronnymi. Monastyry suczawskie, z monastyrem św. Jana z Suczawy na czele, świadczą o poziomie kultury prawosławnej całej ówczesnej Mołdawii.

Historia Czerniowiec była trochę odmienna, bardziej kupiecka. Czerniowce też później staną się stolicą austriackiej Bukowiny. Ziemie te były terenem nieudanej wyprawy króla polskiego Jana Olbrachta w 1497 r., którego wojska zostały zmuszone do odstąpienia od obleganej Suczawy, a następnie rozbite w lasach mołdawskich („Za króla Olbrachta, wyginęła szlachta”).

W marcu 1849 Bukowina została odłączona od Galicji i stała się osobnym krajem koronnym jako Księstwo Bukowiny z osobnymi organami władzy - Prezydium Krajowym, sejmem krajowym i wydziałem krajowym.

Zaleszczyki - 25 min - miasto na Podolu w zachodniej Ukrainie, położone w głębokim jarze w zakolu Dniestru, administracyjnie znajduje się w obwodzie tarnopolskim. Należały pierwotnie do Lubomirskich. Miastem stały się dopiero w 1766 jako własność króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, otrzymując plan regulacyjny zgodny z polską tradycją – prostokątny rynek z ratuszem pośrodku, kościołem parafialnym usytuowanym przy ulicy wychodzącej z narożnika rynku i szachownicą ulic. Z uwagi na swój specyficzny, bardzo ciepły klimat w II Rzeczypospolitej znany kurort ze wspaniałymi plażami nad Dniestrem, miejsce jedynego występowania wielu gatunków roślin, "stolica" uprawy winorośli. Co roku urządzano tu ogólnopolskie święto winobrania.

do Zaleszczyk na wypoczynek kilkakrotnie przybywał Marszałek Józef Piłsudski.

#

Płyta dvd nr 8



Czerwony pas - 25 min

Nazwa Kołomyja ma związek z założycielem miasta królem halickim Kolomanem. W roku 1459 hospodar mołdawski Stefan III Wielki złożył tutaj hołd Kazimierzowi Jagiellończykowi. Jako powiat był jednostką administracyjną w okresie I Rzeczypospolitej, ziemia halicka, województwo ruskie od 1569 do 1772 r.

W latach 1886-1945 w Kołomyji funckjonowały tramwaje parowe. Przez cały okres swojej historii było nieustannie niszczone przez Tatarów, Kozaków oraz wojska mołdawskie.

Kosów Huculski czy Kosów Pokucki. Położony nad Rybnicą, dopływem Prutu. W II Rzeczypospolitej miasto powiatowe województwa stanisławowskiego. Podczas inwazji sowieckiej na Polskę w 1939 roku tutaj rząd polski spędził ostatnią noc i przekroczył granicę z Rumunią na rzece Czeremosz.

Kuty - osiedle typu miejskiego nad Czeremoszem, w malowniczej okolicy górzystej na pograniczu Bukowiny. Od 1991 na Ukrainie, w obwodzie iwanofrankowskim, rejonie kosowskim. W okresie międzywojennym Kuty słynęły jako miejscowość wypoczynkowa i ośrodek lokalnego rzemiosła artystycznego (tkactwo, hafciarstwo, garncarstwo). Corocznie w dniu 13 czerwca odbywały się tu sławne odpusty ormiańskie, ściągające Ormian z Polski, Bukowiny, Mołdawii, a nawet Armenii

Czerniowce - Miasto zostało przyłączone do Austrii w 1775 r. Podczas I wojny światowej zajęte przez Rosjan w kwietniu 1916, przez półtora roku było na linii frontu. W latach 1918-1940 należało do Rumunii . Latem 1940 przyłączone do ZSRR jako Czernowice. W latach 1941-1944 ponownie należało do Rumunii. Zdobyte przez Armię Czerwoną w 1944, przemianowane na Czerniowce. W latach 1945-1991 część Ukraińskiej SRR, od 1991 należy do Ukrainy i jest stolicą obwodu czerniowieckiego.


Huculska kolęda - 30 min - Huculi to najciekawszy zabytek etnograficzny nie tylko na ziemiach polskich, lecz i w Europie. Można spotkać wśród nich typy polskie, ukraińskie, węgierskie, rumuńskie, a nawet cechy antropologiczne tureckie i tatarskie czy wreszcie cygańskie i ormiańskie.

Hucuł od narodzenia do śmierci żył w świecie magii, wierzeń i demonów. Lasy, połoniny, potoki zaludniały różnego rodzaju złe siły. Człowiek mógł się przed nimi bronić zaklęciem, zielem, modlitwą.

#

Płyta dvd nr 9



Żytomierz cz. I - 22 min

Żytomierz cz. II - 30 min -

Założony w 884 roku. Żytomierz był jednym z największych miast Rusi Kijowskiej. Po oderwaniu przez Rosję Kijowa od województwa kijowskiego stał się w 1667 nową stolicą województwa. Od 1991 jest stolicą katolickiej diecezji kijowsko-żytomierskiej obrządku łacińskiego.Cmentarz polski (jeden z największych poza granicami Polski po Łyczakowskim we Lwowie i Rossie w Wilnie)

#

Informacje i zamówienia

sokal2@wp.pl
tel. 660-332-172





@@@@@@@@@@@@@@@@


Cytat:
Płyta dvd nr 10



Berdyczów - 25 min - miasto na Ukrainie, w obwodzie żytomierskim, siedziba władz rejonu berdyczowskiego, położone 44 km na południe od Żytomierza, nad rzeką Hniłopiat, prawym dopływem Teterewy.

Na mocy unii lubelskiej w 1569 włączony do Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Stanisław Zaremba (biskup kijowski) w 1647 został, wg wiernych, uzdrowiony za wstawiennictwem Matki Bożej Berdyczowskiej, której obraz ogłosił cudownym. Berdyczów nazywany został przez niego Ukraińską Częstochową..

Zjeżdżali się do Berdyczowa regularnie kupcy z najróżniejszych stron Europy. Z tego czasu pochodzi właśnie kupieckie zawołanie ... pisz do mnie na Berdyczów - jako, że był to w życiu wędrownych kupców jedyny adres, gdzie było pewne, że w przeciągu 2-3 miesięcy na pewno się zjawią. Stąd poste restante Berdyczowa pełniła ważną rolę w przebiegu informacji handlowej.

Podczas II wojny światowej w sanktuarium berdyczowskim mieściło się rosyjskie więzienie.

Bar - 24 min - Konfederacja barska (1768-1772) - zbrojny związek szlachty polskiej utworzony w Barze na Podolu 29 lutego 1768 roku, z zaprzysiężeniem aktu założycielskiego w obronie wiary katolickiej i niepodległości Rzeczypospolitej, skierowany przeciwko: kurateli Rosji, królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu i popierającym go wojskom rosyjskim. Celem konfederacji było zniesienie ustaw narzuconych przez Rosję, a zwłaszcza dających równouprawnienie dysydentom.

#

Płyta dvd nr 11



Łyczakowskie opowieści cz. I - 32 min - cmentarz Lwowa - historie grobów. Narratorem jest prof. Stanisław Nicieja, znawca kresów wschodnich, historyk sztuki

Łyczakowskie opowieści cz. II - 26 min Lekcja historii - opowieść o ludziach. Zarówno o tych, którzy tworzyli jego klimat i krajobraz projektując i wykonując nagrobki, kaplice i rzeźby (m.in. Parys Filippi, Cyprian Godebski), jak i tych dla których były one zamawiane. Tu spoczywają m.in. Maria Konopnicka , Gabriela Zapolska, Seweryn Goszczyński, Artur Grottger, Prof. Stefan Banach, Mieczysław Gębarowicz, Karol Szajnocha, Walery Łoziński, Ludwik Kubala. Są na cmentarzu groby powstańców listopadowych i kwatera powstańców styczniowych. Cmentarz Łyczakowski, liczący 40 hektarów, jest klasycznym cmentarzem krajobrazowo– parkowym. Obszar, w którym go usytuowano stanowi malowniczy zakątek. Jest to jedna z najstarszych nekropolii istniejących do dziś w Europie.

#

Płyta dvd nr 12



Żółkiew - 26 min - miasto na Ukrainie, obwód lwowski, nad Świną. W latach 1951-91 nosiło nazwę Niestierow od nazwiska lotnika rosyjskiego Piotra Niestierowa; spotykana jest również transkrypcja Nesterow). Do 17 września 1939 siedziba powiatu w województwie lwowskim.

Założona w 1597 przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Była miastem prywatnym. Należało później do Daniłowiczów, Sobieskich i Radziwiłłów. Żółkiew była ulubioną rezydencją króla Jana III Sobieskiego. Król umocnił miasto nowoczesnymi obwarowaniami, dekorował też miasto w stylu barokowym, tu przywoził swoje liczne wojenne trofea. Żołkiew była garnizonem 6 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

W żółkiewskiej farze oprócz pięknych marmurowych nagrobków Żółkiewskich i Sobieskich (autorstwa Andreasa Schlütera) znajdowały się do 1939 ogromne malowidła batalistyczne obrazujące największe zwycięskie bitwy króla Jana III Sobieskiego i jego pradziada Stanisława Żółkiewskiego, tworzące jeden z najbardziej monumentalnych zespołów malarstwa batalistycznego w Europie:

Obrazy batalistyczne zostały na początku lat '60 XX wieku. umieszczone w Lwowskiej Galerii Sztuki w Olesku. Po wywiezieniu ich z kościoła w Żółkwi nie były nigdy eksponowane we wspólnym miejscu. Po upadku ZSRR i zwrocie kościoła katolikom obrazy te nie powróciły niestety na swoje dawne miejsce i pozostały w gestii galerii obrazów.

Olesko - 25 min - Olesko położone jest 23 km na północ od Złoczowa, 72 km od Lwowa, 5 km od Podhorców przy szosie kijowskiej.

Budynek zamkowy dwupiętrowy z basztą w jednym z narożników oraz basztą przybramną, prowadzącą na dziedziniec zamkowy. W latach 80. XVII w. gruntownie odnowiony staraniem króla Jana III. Po I rozbiorze Polski zamieniony przez Austriaków na koszary. W 200 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej, w 1883, wykupiony z rąk austriackich. Podczas I wojny światowej poważnie uszkodzony, w latach 30. odnowiony, ponownie uszkodzony podczas II wojny światowej. W latach 1961-1965 odnowiony. Od 1975 pełni rolę filii Lwowskiej Galerii Sztuki. W zamku eksponowane są ogromne malowidła batalistyczne z żółkiewskiej fary, upamiętniające zwycięskie bitwy Jana III Sobieskiego i jego pradziada hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

Kościół parafialny pw. św. Trójcy konsekrowany w 1597. Po II wojnie zamieniony na magazyn. Część wyposażenia znajduje się w Lwowskiej Galerii Sztuki. Obecnie w gestii cerkwi prawosławnej.

Podhorce - wieś w zachodniej Ukrainie, w rejonie brodzkim obwodu lwowskiego; 17 km. na płn.-wsch. od Złoczowa, 8 km. od Oleska i około 17 km. od m. Brody. W II Rzeczypospolitej miejscowość była siedzibą gminy wiejskiej Podhorce w powiecie złoczowskim województwa tarnopolskiego.

Zamek w stylu villa castello należący pierwotnie do Stanisława Koniecpolskiego, zbudowany w latach 1637-1641. W zamku mieściła się dawniej piękna kolekcja malarstwa. Obrazy częściowo przechowywane są w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, w Lwowskiej Galerii Sztuki (Lwów i zamek w Olesku). Najcenniejszy obraz z całej kolekcji, Miłosierny Samarytanin, dzieło Jacoba Jordaensa, ewakuowany wraz z pewną częścią zbiorów podhoreckich we wrześniu 1939 znajduje się obecnie w Sao Paulo jako własność Fundacji Romana Sanguszki.

Cerkiew z klasztorem Bazylianów (z XVIII w.) wybudowana na rzucie krzyża łacińskiego z fasadą w stylu barokowym.

Kościół św. Józefa z lat (1752-1766), wybudowany na zamówienie Wacława Rzewuskiego, wg planów Romanusa. Kościół był najpierw kościołem zamkowym, a później parafialnym. Jest budowlą z półkolistą kopułą, oświetloną na szczycie latarnią i ozdobioną krzyżemAusteria - budynek dawnych stajen hetmańskich przekształcony w zajazd.

#

Informacje i zamówienia

sokal2@wp.pl
tel. 660-332-172


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polak-s
Gość






PostWysłany: Pon 12:53, 18 Lut 2008    Temat postu: II WOJNA ŚWIATOWA - UPA

Od jesieni 1943 r., na terenach zamieszkiwanych w przeważającej większości przez Ukraińców, rozpoczęły działalność oddziały UPA - Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jej celem było wywalczenie niepodległości dla Ukrainy. Jedną z form walki były, czystki etniczne - polskie rodziny były mordowane lub zmuszane do opuszczenia swoich domów i ewakuacji na tereny zamieszkiwane przez większość polską. Pożoga dotarła tu z Wołynia, gdzie rozpoczęła się już na wiosnę 1943 r. O ogromnym rozmiarze ukraińskich pacyfikacji na tamtym terenie świadczy fakt, że np. 11 VII jednocześnie zostało zaatakowanych 167 polskich miejscowości! Na Zamojszczyźnie konflikt, rozpoczął się jesienią 1943 r., przybierając na sile wiosną 1944 r. Wtedy w powiatach tomaszowskim i hrubieszowskim głównym zadaniem polskiej partyzantki była nie tyle walka z Niemcami, ile ochrona ludności polskiej przed UPA. UPA największą aktywność przejawiała w rejonie Horodła, Kryłowa, Tarnoszyna, Wierzbicy, Lubaczowa i Wielkich Oczu. Tam też najczęściej wybuchały walki najpierw z polską partyzantką, a od lata 1944 r. z wojskami NKWD, Armią Czerwoną, Wojskiem Polskim i Milicją Obywatelską. W 1946 r. większą część ludności ukraińskiej wysiedlono stąd na teren Ukrainy, pozostałych wywieziono latem 1947 r. na tzw. ziemie odzyskane (akcja "Wisła"). Stare cerkwie grekokatolickie szybko niszczały, te które zobaczyć można teraz ocalały głównie dzięki opiece Kościoła Rzymskokatolickiego.

źródło: A. Pawłowski: "Roztocze, Puszcza Solska, Lasy Janowskie i Wyżyna Wołyńska (część polska).
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwona




Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 22:09, 14 Lip 2008    Temat postu: Lista zamordowanych w woj.lwowskim.

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Dotarłam tu przez
przypadek korzystając z wyszukiwarki google ,gdy szukałam materiałów
odnośnie słowa ludobójstwo. I zostałam niejako "wywołana do tablicy".
Ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłam skopiowany fragment wykazu osób
,które zginęły z rąk UPA w woj. lwowskim w latach 40-tych ,wykonany
przeze mnie w ubiegłym roku i zamieszczony na stronie
http://www.stankiewicz.e.pl/ludobojstwo/index.html

Nie,nie, daleka jestem od pretensji iż ktoś tak postąpił, gdyż miał on
na pewno dobre intencje i taki sam cel jak i ja ,tzn .aby tego typu
materiały docierały do jak najszerszego kręgu odbiorców. Jednak w
internecie obowiązują pewne reguły, które należy przestrzegać.
Wystarczyło podać odnośniki ,gdzie tego materiału
szukać, a jak juz doszło do kopiowania to powinno to dotyczyć całości
wykazu ,a nie kawałka.

Od dawna interesuję się historią Kresów. W związku z tym na różnych
stronach internetowych co pewien czas umieszczałam materiały związane
tematycznie z tymi terenami.
Są to z reguły wykazy zawierające nazwiska.
Np.
1.Szkoła im.Marii Magdaleny-Lwów. Wykaz kierownictwa, nauczycieli i
absolwentów.
2.Obsada personalna obrony Lwowa 1-22.11.1918.
3.Spis aresztowanych profesorów wyższych uczelni lwowskich z ich
rodzinami i współmieszkańcami zamordowanych przez hitlerowcow we
Lwowie w lipcu 1941r.
4. Spis osób skazanych w latach 40-tych XX wieku we Lwowie za
przynależność do polskich organizacji niepodległościowych
( obóz na Pełtewnej tzw." lwowska peresyłka", łagry Połowinka na Uralu i Komi-Abież
oraz zesłanie w Troicko-Peczorsku w Komi ASRR).
5. Wykaz funkcjonariuszy MSW (teren rzeszowszczyzny) oraz żolnierzy 8
Dywizji Piechoty poległych w walce z UPA.
6.Lista zamordowanych w woj.lwowskim w latach 1939/1947.
7.Lista zamordowanych w woj.stanisławowskim 1939/1946.
8.Lista zamordowanych w woj.tarnopolskim 1939/1946. (praca zbiorowa).
9.Lista zamordowanych na Wołyniu 1942/1943.

Pozycje 1/9 znajdują się na stronie http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/index.html

Do Geneteki znajdującej sie na stronie http://www.genealodzy.pl/
dodałam wykaz małżeństw z lat 1847/1900 oraz urodzeń we wsi
Siemianówka w woj.lwowskim.

Może ktoś z forumowiczów coś dla siebie i tam znajdzie.
Sporo ciekawych informacji o Kresach mozna znalezc na stronach:
http://genealogia.kresowa.info/ , na forum http://forgen.pl/
http://www.volhynia-galicia.pl/index.asp i wielu,wielu innych.

Serdecznie pozdrawiam

Iwona Łaptaszyńska

(Towarzystwo Genealogiczne Centralnej Polski z siedzibą w Łodzi).
http://www.tgcp.kei.pl/


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tolek
Gość






PostWysłany: Pią 1:06, 05 Wrz 2008    Temat postu:

Cytat:
w internecie obowiązują pewne reguły, które należy przestrzegać.
Wystarczyło podać odnośniki ,gdzie tego materiału
szukać, a jak juz doszło do kopiowania to powinno to dotyczyć całości
wykazu ,a nie kawałka
.

Autorka Twoich cytatów postąpiła zgodnie z zasadami metodologicznymi, albowiem podała autora i źródło. A to ,że nie podała całego tekstu tylko dobrze o niej świadczy. Jak ktos chce zobaczyc cały tekst, korzysta xze odnosnika.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwona




Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:12, 05 Wrz 2008    Temat postu:

Nie zrozumieliśmy sie. W takiej sytuacji podaje się źródło w sensie skąd materiał został przekopiowany czyli na jakiej stronie został umieszczony ( najzwyczajniej link). O pewnym niedociągnięciu autorki postu świadczy chociażby fakt iż wkrotce pada pytanie ,gdzie szukać nazwisk na literę "W" i niestety brak na nie odpowiedzi. Sądzę ,że dyskusja na ten temat jest zbędna. Najważniejsze jednak ,że została stworzona szansa dotarcia wiekszego grona osób do tego typu informacji. Pozdrawiam Iwona Łaptaszynska.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Gość






PostWysłany: Czw 9:29, 18 Gru 2008    Temat postu:

Pani Iwono,
nie ma szczegółowych przepisów mówiących o sposobie podawania źródła cytowanego tekstu w internecie. Można podać żródło tzw. papierowe lub elektroniczne. Najwazniejsze jest podane imienia i nazwiska autora oraz tytuł cytowanego tekstu. Internet nie jest liczącym się żródłem do tzw. bilbiografii.

A przy okazji czy te poszukiwane nazwiska pod Pani wpisami, to jakieś żródło naukowe czy reklama Pani działalności gospodarczej?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwona




Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:03, 18 Gru 2008    Temat postu:

Nie ma co ten temat dalej wałkować. Co miałam do powiedzenia powiedziałam. Żadnej działalności gospodarczej nie prowadzę. Dopisek dotyczy moich prywatnych , czytaj rodzinnych poszukiwań. Jeżeli budzi jakiekolwiek wątpliwości to już go usuwam. Życzę miłych, pogodnych świąt.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Iwona dnia Czw 10:08, 18 Gru 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sokal - historia i dzień dzisiejszy miasta i rejonu Strona Główna -> Historia i dzień dzisiejszy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin